Більшість інвестицій у точне землеробство окуповується за рік

Джерело:  AgroTimes

Точне землеробство коштує грошей, проте більшість інвестицій повертаються вже протягом одного року.

Про це в своїй статті журналі The Ukrainian Farmer пише Олександр Захарчук, доктор економічних наук, професор, завідувач відділом інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

Учений зауважує, що різні елементи точного землеробства, за статистичними даними, у США застосовують понад 80% фермерів, у Німеччині — 70%. Європейські фермери елементи точного землеробства застосовують навіть на 0,5 га.

«Попри високу вартість, кошти на точне землеробство повертаються швидко. Більшість інвестицій окупаються вже протягом першого маркетингового року», – наголошує він.

Він ділиться спостереженням, що майже 90% господарств, що спробували технології, пов’язані з точним землеробством, впроваджують наступні його елементи.

«Технології докорінно змінили концепцію сільського господарства, зробивши його вигіднішим, ефективнішим, безпечнішим і простішим, – додає Олександр Захарчук. – Сьогодні точне землеробство комплексно впроваджується на 5% усієї ріллі, а окремі його елементи покривають усього 20%».

Позначки:

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox