Білгород-Дністровський порт виставили на продаж за 188 млн грн

Джерело:  AgroPortal.ua
Білгород-Дністровський порт

Фонд державного майна України 3 березня проведе на «Prozorro.Продажі» приватизаційний аукціон з продажу «Білгород-Дністровського морського торговельного порту».

Стартова ціна активу — 187,6 млн грн (без ПДВ), гарантійний внесок для участі у торгах — 37,5 млн грн (без ПДВ), говориться у повідомленні ФДМУ.

Зазначається, що останніми роками Білгород-Дністровський порт показував суттєві збитки. У 2019-2021 роках збиток коливався в межах 23,5-28,5 млн грн. Негативна тенденція спостерігалася і в 2022 році. За січень-вересень минулого року порт отримав 2,9 млн грн збитку.

«Крім того, станом на 30 вересня 2022 року порт накопичив 104,7 млн грн простроченої кредиторської заборгованості. Найбільше боргів за податками із заробітної плати (27,3 млн грн) та на нерухоме майно (23,6 млн грн)», — додали у відомстві.

Також порт заборгував 13,7 млн грн заробітної плати. З 2019 року з порту звільнилися 88 робітників. Станом на січень-вересень 2022 року там працювали 148 осіб.

«Зараз через повномасштабне вторгнення російських військ Білгород-Дністровський порт заблокований з моря. Однак він не зупинився. Тут відбувається перевалка вантажів у статусі «сухого порту», — додали у ФДМУ.

У відомстві уточнили, що Білгород-Дністровський порт розташований на західному березі Дністровського лиману. Він розміщується на 59 га основної території порту (має виходи до девʼяти причалів) та понад 5 га території портопункту Бугаз (один причал) в селищі Затока. До складу порту також входять дев’ять суден, чотири тепловози, 18 портальних кранів та 56 транспортних засобів (частина надана в оренду).

Покупець порту зобов’язаний протягом шести місяців погасити борги із заробітної плати та перед бюджетом. Також він не зможе звільняти робітників за власною ініціативою протягом цього періоду. На час воєнного стану на покупця порту не накладаються інвестзобов’язання.

Позначки:

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox