Бельгія планує розпочати вирощування сої

Джерело:  VRTnws
соя

Регіон Східна Фландрія в Бельгії запустив масштабний проєкт з налагодження виробництва бобів сої, яка не вимагає використання дорогих і дефіцитних азотних добрив, а також дозволить відмовитися від їх імпорту зі США, повідомило видання VRTnws.

“Мета: зробити сою прибутковою і стійкою культурою в бельгійській Фландрії. В даний час соя імпортується в основному з США і Латинської Америки. Головна її перевага полягає в тому, що ця рослина багата білком і не вимагає добрив, оскільки поглинає азот з повітря”, – пояснили у Фламандському інституті біотехнології.

За даними VRTnws, бельгійські вчені зазнають 320 сортів сої, намагаючись знайти найбільш стійкі до клімату королівства види, які витримають можливі заморозки. Скептики вважають, що соя не приживеться в Бельгії, однак автори проекту стверджують, що “40-50 років тому і кукурудза вважалася тропічною рослиною, а Бельгія була найпівнічнішою країною в Європі, яка вирощувала цю культуру”.

“Це забезпечить нам більшу продовольчу незалежність, що особливо важливо у період геополітичної напруженості, а також забезпечить населення рослинним білком”, – розповіли у VIB.

Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!