Аргентинські фермери посадять більше сої цього сезону 2024/25

Аргентинські фермери, швидше за все, посадять більше сої цього сезону 2024/25, скоротивши площі, відведені під кукурудзу, після того, як останній урожай цієї культури постраждав від руйнівної навали комах, а прогнози дощів для сої виглядають райдужнішими.
Аналітики кажуть, що ця тенденція може призвести до найбільшого розширення посівів сої за останні десять років, що потенційно збільшить постачання у всьому світі з огляду на вже стримані ціни. Аргентина є найбільшим у світі експортером переробленого соєвого борошна та олії.
Площа посівів сої у цій американській країні скоротилася останніми роками, конкуруючи з кукурудзою за простір. Але побоювання, що нашестя цикадки, подібне до того, що знищило останній урожай кукурудзи, може знову вразити поля, ймовірно, скоротить посіви кукурудзи приблизно на 2 мільйони гектарів (4,9 мільйона акрів), що сприяє сої.
“З цих 2 мільйонів гектарів кукурудзи, які не будуть засіяні, більша частина піде на соєві боби”, – сказав Крістіан Руссо, керівник сільськогосподарських оцінок на зерновій біржі Росаріо, яка оцінює, що торік соєю було засіяно 16,8 мільйона гектарів.
Біржа Росаріо скоротила посівні площі кукурудзи на 2024/25 рік на 21% на початку цього місяця, але поки не дала офіційного прогнозу посівних площ сої. Конкуруюча біржа Буенос-Айреса зменшила посівні площі кукурудзи на 17%. Посадка кукурудзи розпочнеться наступного місяця.
Анібал Кордова, фермер і член групи виробників, представленої в північних провінціях, включаючи Чако та Сантьяго-дель-Естеро, сказав, що виробники включають більше сої у свої плани.
«Зазвичай наша група засіває кукурудзою 35–40% землі, але цього разу ми маємо намір засіяти в середньому 20–25%. Те, що не піде під кукурудзу, майже все буде замінено на сою», — сказав він.
Стрибок для сої приблизно на 2 мільйони гектарів може стати найбільшим з 1,2 мільйона на річному обчисленні у 2012 році, 1,4 мільйона у 2008 році або навіть 1,9 мільйона гектарів у 2003 році.
Фернандо Флорес, технік-фермер і експерт із комах з фермерського міста Маркос-Хуарес у провінції Кордова, сказав, що «шокуючі» втрати кукурудзи минулого сезону через нашестя комах відлякали багатьох фермерів, хоча дуже холодна зима в Південній півкулі могла б значно скоротити чисельність цикад.
“Отже, можливо, скорочення посівів кукурудзи може бути не таким різким, як люди думають, якщо у вересні йдуть дощі”, – сказав він.
Проте Герман Хайнценкнехт, метеоролог із консалтингової фірми Applied Climatology, сказав, що прогноз на початок вересня залишається сухим, а на жовтень прогнозується більше дощів, що є ще одним стимулом для сої, посадка якої починається цього місяця.
«Рівень вологості ґрунту нині у значній частині сільськогосподарських угідь, на заході та в центрі, не підходить для посадки», — сказав Хайнценкнехт. “Таким чином, загальне рівняння є жорстким для кукурудзи та стимулом для сої”.
Читайте також
Хусити припиняють атаки на комерційні судна в Червоному морі
Польща — головний покупець українських продуктів переробки сої
Марокко встановлює нові правила закупівлі пшениці та субсидування борошна на сезон...
На Полтавщині аграрії завершили збір гречки та проса
Бразилія встановлює новий рекорд експорту сої — понад 102 млн т до кінця жовтня
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом