Аналітики прогнозують, що вартість картоплі продовжить зростати протягом весни
На початку 2024 року український ринок картоплі зіткнувся з безпрецедентним зростанням цін. В останній місяць зими, ціни на картоплю досягли вражаючої позначки в 18-23 гривні за кілограм, що в чотири рази перевищує цінові показники минулого року,- каже Тетяна Попович, керівник відділу маркетингу оптового ринку сільськогосподарської продукції «Шувар» м.Львів.
Причини стрибка цін множинні і включають в себе такі аспекти, як: – складнощі з вирощуванням картоплі через непередбачувані погодні умови, які спонукали фермерів переглянути свої аграрні пріоритети на користь інших овочів; – зменшення врожаю в Європі; – якість продукції, що не відповідає вимогам тривалого зберігання.
Аналітики прогнозують, що вартість картоплі продовжить зростати протягом весни, оскільки імпортована продукція, яка надходитиме на ринок, не буде мати низької ціни. Таким чином, картопля перебуває у центрі уваги ринкових процесів, відіграючи ключову роль у формуванні цінової політики.
Обставини свідчать про складну динаміку на ринку картоплі в Україні, де цінова волатильність обумовлена як внутрішніми виробничими викликами, так і зовнішніми торговельними факторами.
Читайте також
Food, Fuel, Future: Як Україна масштабуватиме переробку?
Польща хоче будувати нові заводи з переробки ріпаку, хоча вже має надлишок потужно...
На Франківщині розпочали весняну посівну кампанію
Світові ціни на карбамід перевищили $700/т FOB на тлі обмеження постачань з Близьк...
Через пальне гектар буде дорожчим на 1300 гривень – експерт
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом