Активний розвиток мишей на посівах озимих стримують опади

Посіви озимих зернових культур і ріпаку скрізь заселені мишоподібними гризунами. Втім, активний розвиток мишей, їх міграція та шкідливість дещо стримується короткочасними опадами у вигляді снігу та дощу різної інтенсивності.
Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
У посівах озимини у більшості регіонів заселеність гризунами становить 27-50% обстежених площ, за середньої чисельності 1-3 жилих колоній на гектарі.
Заселеність багаторічних трав, садів, неорних земель, лісосмуг відмічається на 78% обстежених площ, де гризуни мешкають в 1-3, в осередках Закарпатської, Запорізької, Одеської, Сумської, Харківської та Черкаської області до 4-5 жилих колоній на гектарі, в одній колонії по 3-8 жилих нір.
Через затоплення нір талими водами відмічено зниження кількості жилих нір до 30% (Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська обл.).
У подальшому загроза підвищення шкідливості та розвиток мишей, передусім в озимині, ймовірні в разі стійкого снігового покриву, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни продовжують розмноження.
Раніше повідомлялося, як шкодочинність мишей на озимих зернових залежить від фази розвитку рослин.
Читайте також
Китай зацікавлений в імпорті харчового і кормового українського гороху
Алжир закупив до 600-700 тис. тонн пшениці, в основному причорноморської
Україні потрібне продовження взаємовигідних умов торгівлі з ЄС – Мінагрополі...
Соя на CBOT росте протягом п’яти сесій поспіль
Україна може стати лідером у європейських аграрних трансформаціях
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом