Активний попит з боку ЄС підтримує закупівельні ціни на ріпак в Україні на високому рівні
Нижчий, ніж у 2023 р урожай ріпаку в Україні та можливе скорочення виробництва ріпаку у 2025 р змушують трейдерів активно купувати український ріпак, іноді пропонуючи ціни вищі ніж ті, за якими заводи в ЄС купують ріпак у своїх фермерів.
В західних та центральних регіонах України пройшли опади, які покращать стан посівів ріпак та дозволять прискорити сівбу.
Станом на 9 вересня озимим ріпаком в Україні засіяно 534,7 тис га або 48% запланованих площ, але ранні посіви дуже постраждали від посухи.
Експортні закупівельні ціни на ріпак в Україні протягом тижня виросли на 100-200 грн/т до 22900-23200 грн/т або 490-495 $/т з доставкою до портів Чорного моря, тому фермери активізували продажі.
Ціни попиту на ріпак з доставкою на завод в Чехії або Німеччині залишаються на рівні 465-475 €/т або 510-520 $/т, але автомобільні або залізничні поставки в цьому напрямку майже відсутні, оскільки вартість логістики на 60-70 $/т перевищує вартість доставки ріпаку до портів.
У 2024/25 МР (станом на 8 вересня) ЄС збільшив у порівнянні з попереднім сезоном імпорт ріпаку на 46% до 939 тис т, з яких 505 тис т або 54% були поставлені з України та 352 тис т або 37,5% – з Австралії.
Темпи експорту каноли з Австралії у липні скоротилися у порівнянні з попереднім місяцем на 13%, а у серпні (за попередніми оцінками) – на 20%. Ходять чутки, що Китай почне купувати австралійську канолу замість канадської, але за останні 3 місяці жодної поставки з Австралії до КНР не було.
Наразі найдоступнішими в ЄС є український ріпак та канадська канола (ріпак з ГМО), але переробники обмежені в продажах шроту з ГМО-ріпаку, тому намагаються придбати якнайбільші обсяги в Україні.
Наміри Китаю відмовитися від каноли з Канади не лякають канадських фермерів, оскільки переробні потужності в країні постійно нарощуються, і наразі всіх цікавить, чи збережеться високий попит на біопаливо у Північній Америці після зниження цін на нафту.
Листопадові ф’ючерси на канолу на біржі у Вінніпезі з понеділка впали на 3,2% до 570 CAD/т або 420 $/т (-2,8% за місяць) слідом за зниженням цін на нафту протягом тижня на 10%.
Зниження прогнозу світового виробництва та запасів ріпаку у новому звіті USDA підтримає котирування.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Польські фермери розпочали блокування руху вантажівок перед ПП “Медика-Шегин...
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом