АГРОТРЕЙД впроваджує інноваційну технологію: міжрядний обробіток із точним внесенням рідких добрив

Рішення дозволяє поєднати механічний догляд за посівами із точним, диференційованим живленням культур — з урахуванням особливостей ґрунтів і зон вегетації.
Минулого сезону у Групі АГРОТРЕЙД придбали високотехнологічний культиватор Kverneland, оснащений камерою. Вона «бачить» рослину й адаптує роботу знарядь, щоби не пошкодити рядки. Цьогоріч техніку дообладнано системами точного внесення рідких добрив адаптуючи норму підживлення під кожен окремий рядок.
«Ця система дозволяє в автоматичному режимі вносити добрива за картами продуктивності, аналізу ґрунтів та вегетації. Ми використовуємо монітор GEN 20|20 від Precision Planting, який дає змогу точно керувати процесом. Вперше ми отримали інструмент, що дозволяє робити таке диференційоване підживлення. Очікуємо, що це дасть позитивний ефект на врожайність, особливо завдяки додатковому азотному живленню за зонами вегетації», — розповів директор агропромислового департаменту Групи АГРОТРЕЙД Олександр Овсянник.
Цифрове планування — серце процесу. Технологія базується на підготовці карт-завдань, які забезпечують максимальну ефективність внесення.
«Агрономи підготували карти-завдання в системі Cropwise, ми ж адаптували їх через Climate FieldView до формату, сумісного з обладнанням на техніці, і передали хмарним способом. Оператор запускає потрібну карту — і техніка працює точно по параметрах», — зазначив керівник відділу цифрових рішень IT-департаменту Групи АГРОТРЕЙД Олександр Філатов.
Складність і висока вартість обладнання поки стримують поширення технології в Україні. Але саме такі інвестиції у точне землеробство формують майбутнє агровиробництва.
Це частина нової стратегії Групи АГРОТРЕЙД, де технологічність — один із ключових пріоритетів.
Читайте також
Закупівельні ціни на молоко в Україні почнуть зростати за певних умов
Strategie Grains прогнозує збільшення врожаю пшениці та ячменю в ЄС
Oлійний сезон 2025/26 — чи повторяться розчарування, очікування та надії минулого ...
Українські аграрії намолотили 2,5 млн зерна нового врожаю
Імпорт пальмової олії до ЄС скорочується через виключення з біопаливних квот
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом