Аграрії адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, – Тарас Висоцький
Цьогорічна посівна кампанія в умовах війни має низку викликів. Попри це, українські аграрії вже адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, агросектор працює і навіть розвивається наскільки це можливо тепер.
На цьому наголосив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час робочої наради з актуальних питань проведення весняно-польових робіт 2023 року в умовах воєнного стану.
«Такий складний виклик, як логістичний, уже не є настільки дорогим, як це було раніше. Ми бачимо здешевлення логістики на всіх етапах: вартості вагонів-зерновозів, перевозки, фрахту тощо. Зернова ініціатива за активної роботи керівництва держави продовжена. Тому аграрії можуть із впевненістю дивитися в наступний день», – переконаний Тарас Висоцький.
Крім того, він нагадав, що на сьогодні Уряд реалізує низку програм, які спрямовані на допомогу аграріям в складних воєнних обставинах.
Так, 14 березня Уряду продовжив пільгове кредитування для агросектору ще на рік – до 31 березня 2024 року. Тож с/г виробники мають змогу залучати доступне фінансування та підтримувати свою діяльність і надалі, підкреслив Тарас Висоцький.
Також важливим аспектом підтримки, за словами першого заступника Міністра, є запроваджена урядова програма грантів.
«Програма діє з минулого року, буде реалізовуватися і цьогоріч. Вона фокусується на розвитку садівництва й тепличного господарства. Аграрії можуть збільшувати площу насаджень усіх видів ягід та плодів. І аналогічно рухатися в тепличному напрямі. Плівкові теплиці не є енергоємними Разом з тим вони допоможуть забезпечити продовольчу безпеку. Адже в них можна вирощувати продукцію, яку ми тимчасово не можемо отримувати з Херсонщини та Запорізької області», – зазначив Тарас Висоцький.
Читайте також
Представте свою компанію зі стендом на BLACK SEA GRAIN.EUROPE!
Перевезення агропродукції автотранспортом може подорожчати наприкінці зими
Сергій Феофілов: Українська соя та її перспективи у запитаннях та відповідях
Тайські свинарі закликали збільшити імпорт кукурудзи та сої зі США
Як уникнути поширених помилок у зернотрейдингу: інсайти з реальних кейсів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом