Агенція MARS знову знизила прогнози урожайності кукурудзи та соняшника в ЄС

Служба моніторингу урожаю MARS у вересневому звіті знизила прогнози середньої урожайності кукурудзи та соняшника в ЄС, але підвищила прогноз урожайності сої та цукрових буряків. Для Центральної та Східної Європи оцінки урожайності знижено, тоді як для західних регіонів – підвищено.
Спека у південно-центральних та східних районах Європи негативно вплинула на накопичення біомаси та скоротила період наливу зерна. В Румунії, Болгарії, Угорщині, Словаччині та Австрії ситуацію погіршив тривалий дефіцит опадів. Посушлива погода також знизила урожайність кукурудзи у Польщі, Литві та на північному сході Німеччини.
Тривалий дефіцит опадів на сході України, півдні рф та в Білорусі негативно вплинув на урожайність агрокультур, особливо соняшника та кукурудзи на зерно.
У вересні спеку змінила прохолодна погода зі штормами та зливами, які призвели до повеней у Центральній Європі. Але поки що важко оцінити наслідки негоди для урожаю в цих регіонах.
У порівнянні з оцінками серпня Єврокомісія знизила прогнози урожайності:
- кукурудзи – з 7,03 до 6,84 т/га (на 7,5% поступатиметься середньому 5-річному показнику),
- соняшника – з 2,04 до 1,98 т/га (-8,6%).
Водночас сприятлива погода у Західній Європі дозволила підвищити прогнози урожайності культур, що там вирощуються:
- цукрових буряків – з 73,4 до 74,7 т/га (на 2,2% перевищить середній 5-річний показник),
- сої – з 2,75 до 2,81 т/га (+2,9%).
Читайте також
Румунія: Рекордна площа сівби олійних, висока врожайність та стратегія імпорту
Рада підтримала оновлення органічного законодавства за стандартами ЄС
Несприятливі погодні умови у США, Китай та рф призвели до спекулятивного зростання...
Україна втратила лідерські позиції експортера ріпаку на ринку ЄС
Німеччина підвищує прогнози врожаю пшениці та ріпаку
Write to us
Our manager will contact you soon