Казахстан запровадив заборону на імпорт пшениці
На засіданні міжвідомчої комісії Казахстану було ухвалено рішення про заборону імпорту пшениці залізничним та автомобільним транспортом. Про це повідомив голова Ради засновників Союзу зернопереробників Казахстану Євген Ган. Інформацію також підтвердили в Зерновому союзі Казахстану.
За словами Євгена Гана, спочатку розглядалася повна заборона без будь-яких винятків. Однак Союзу зернопереробників вдалося домогтися дозволу на ввезення пшениці залізницею для окремих категорій споживачів. Виняток стосуватиметься борошномельних підприємств, елеваторів і птахівничих господарств, які зможуть імпортувати зерно за погодженими списками.
Ган зазначив, що ще на початку травня Зерновий союз Казахстану прогнозував залишки зерна на рівні близько 2 млн тонн на початок нового сезону навіть з урахуванням поточного імпорту. На думку експертів союзу, такий обсяг не мав би суттєво впливати на ринок і ціни, однак ці аргументи не стали підставою для відмови від запровадження обмежень.
Водночас представники зернопереробної галузі вважають, що скорочення попиту на російську пшеницю може призвести до зниження цін на зерно в прикордонних регіонах і, відповідно, здешевлення російського пшеничного борошна. У зв’язку з цим вони вказують на доцільність розгляду аналогічних обмежень і щодо імпорту борошна.
Також у Союзі зернопереробників звернули увагу на довгострокові ризики для забезпечення регіону зерном. Після двох поспіль високих врожаїв у 2024 та 2025 роках повторення рекордних показників не гарантоване, тоді як населення країн Центральної Азії та Афганістану продовжує зростати. За оцінками союзу, споживання хліба в регіоні щороку збільшується приблизно на 400 тис. тонн, а запуск нових підприємств із глибокої переробки зерна найближчими роками потребуватиме додатково щонайменше 2 млн тонн пшениці на рік. Наразі офіційний протокол щодо запровадження заборони ще не оприлюднений.
Читайте також
Оновлення в платформі AgriSupp: дані з агро експорту тепер доступні по 36 країнам!
У ЄС закликають скоротити залежність від поставок сої з-за кордону
Елеватори Сігнет за сезон прийняли понад 295 тис. т зерна
Саудівська Аравія зібрала 1,3 млн тонн пшениці
Експертка озвучила 3 ключові тренди ринку яйця
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом