Елеватори та термінали України

Логістика завжди була в центрі уваги українського аграрного ринку. Війна загострила та висвітила такі проблеми галузі як нерівномірний регіональний розподіл елеваторних потужностей, недостатній розвиток сухопутних експортних маршрутів, недооцінений потенціал малих морських портів.

Обмеження експорту до розміру «зернового коридору» та потужностей сухопутних переходів призвела до різкого зростання частки логістичних витрат в ціні експорту, про що неодноразово писав УкрАгроКонсалт в своїх звітах.

 

Порушення нормального функціонування зернових потоків під час війни призвели до появи нових трендів в сфері вирощування, зберігання та експортних відвантажень зерна, зокрема:

  • релокація бізнесу на захід. Тенденція зростання долі центральних та західних регіонів в виробництві зерна та олійних стимулює нові проекти з будівництва та розгалуження існуючих елеваторів
  • дорога логістика, незначна кількість вільних елеваторів, дефіцит та нестабільна подача електроенергії просуває використання альтернативних методів зберігання та сушіння
  • підвищені ризики та обмеження роботи глибоководних портів перемикають увагу на малі порти Дунаю, деякі з котрих під час війни збільшили перевалку зерна майже в 100 разів.

Війна вимагає від компаній швидкого прийняття рішень і змін в роботі. Не всі оператори аграрного ринку зуміли пройти цей стрес-тест, зорієнтуватись і знизити свої втрати в цей складний період. Але найбільш гнучкі та ефективні впорались з викликами і використали можливості для масштабування.

Будь-яка криза — це нові можливості. Європа та світ стають відкритішими для українського бізнесу, а Україна з свого боку може запропонувати їм свій нереалізований потенціал з розвитку багатьох сфер, включаючи інфраструктуру.

З врахуванням цих та багатьох інших трендів УкрАгроКонсалт оновлює своє дослідження «Елеватори та термінали України». Пропонуємо до Вашої уваги найсвіжішу та перевірену інформацію для розуміння якою буде логістика найближчим часом та в післявоєнний період.

Елеватори та термінали України

В аналітичному дослідженні «Зернові елеватори та термінали України» надано поглиблений аналіз поточних тенденцій та подій зернового ринку. Довгостроковий прогноз розвитку ринку до 2025 року ґрунтується на розгляді розділів балансу попиту та пропозиції зерна.

Особливу увагу приділено опису послуг елеваторів з урахуванням їхньої вартості, а також регіональному розміщенню елеваторів відповідно до географії виробництва та споживання зерна, дається оцінка забезпеченості регіонів потужностями зберігання.

Дослідження «Зернові елеватори та термінали України» включає статистичну базу даних, що дає повну картину розвитку ринку зерна за потрібний період (виробництво по областях, експорт у розрізі компаній та країн, обсяги перевалки зерна у Чорноморських портах, рейтинг експортерів зерна України).

У базовому варіанті дослідження інформація подається в динаміці за 3-5 років відповідно до змісту, вказаного на сайті. Однак, у разі потреби, до структури дослідження можуть бути внесені зміни відповідно до побажань замовника.

ЗМІСТ:

1. Ринок зернових та олійних

1.1. Загальна характеристика та основні тенденції виробництва зернових та олійних

1.2. Зміна структури врожаю та регіонального розподілу посівних площ у військовий час

1.3. Внутрішнє споживання зерна

1.4. Перспективи розвитку зернового олійного ринку в повоєнний період

2. Зовнішня торгівля

2.1 Основні тенденції експорта зерна.

2.2 Переробка і експорт олійних культур та продуктів переробки

2.3 Основні шляхи експорту сільгосппродукції. Вплив зернового коридору

3. Система зберігання зернових та олійних в Україні

3.1 Загальна характеристика систем зберігання зерна: традиційні та альтернативні

3.2. Регіональне розташування елеваторів та забезпеченість регіонів потужностями по зберіганню

3.3 Основні власники елеваторних потужностей в та профілі компаній: агрохолдинги, міжнародні компанії та державні підприємства

3.4 Аналіз забезпеченості найбільших виробників зерна потужностями зберігання

3.5 Елеваторні послуги та їх вартість

3.6 Прогноз розвитку елеваторної галузі в середньостроковій перспективі

3.7 Використання сухих портів для експорту зерна

3.8 SWOT-аналіз сектору зберігання зерна

4. Потужності по перевалюванню зернових та олійних в морських портах

4.1 Експортна інфраструктура у портах та її потужність

4.2 Тенденції розвитку портової галузі з перевалювання зерна

4.3 Профільні порти по перевалці зерна та помісячні обсяги фактичних відвантажень

4.4 Кількісне навантеження портових елеваторів

4.5 Потужності по зберіганню зернових на морських терміналах

4.6 Динамика формування тарифів на перевалку зернових в портах

4.7 Перспективи розвитку зерноперевалювального сектору, проекти будівництва та модернізації портових елеваторів

5. Висновки

 

Ця робота є стандартною. Компанія УкрАгроКонсалт готова підготувати індивідуальне дослідження на Ваш персональний запит.

Будь-яке дослідження може бути розширено за додатковими критеріями. Крім того, існує можливість купівлі лише статистичної частини (Бази даних) у форматі EXL без аналітики та прогнозів.

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!