За 2022-2023 роки Україна фактично на 100% відновила виробництво овочів – Тарас Баштанник

Джерело:  SEEDS
овочі

Українським фермерам не варто чекати різкого подорожчання овочів. Аграрії досить швидко відновили втрачені обсяги овочів, які раніше вирощувалися переважно в південних регіонах країни.

Таку думку висловив президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тарас Баштанник.

“Якщо говорити окремо, то по овочах не варто сподіватися на великі ціни. Усі ніші вже зайняті, глобальних високих цін на овочі вже не буде, крім точкових. Але це рідкість – раз на 10 років, як зараз із картоплею.

За 2022-2023 роки Україна фактично на 100% замістила виробництво овочів. Це те, що ми втратили на самому початку війни, тому що частина південних територій тимчасово окупована”, – переконаний Тарас Баштанник.

Не менш стабільна ситуація з цінами й в ягідному секторі. Однак є одна ягода, ціни на яку в Україні знову зазнають запаморочливого спаду.

“По ягодах ситуація більш стабільна, крім малини. Малина 2023 року обвалилася в ціні, що було абсолютно закономірно й очікувано, тому що аж надто розширили площі. Я думаю, що ця ситуація ще як мінімум на рік”, – додає президент Української плодоовочевої асоціації.

Чималу допомогу українські садівники та овочівники отримали завдяки грантовим програмам, які працюватимуть і цього року.

“Глобально – це гранти на сад. Будь-які гранти на холодильники чи для переробки, вони не носять системного характеру. Та і я не чув, щоб хтось масово отримав такі гранти. Є ще гранти по лінії Мінекономіки на обладнання для заморозки, сортування.

Але програми там прописані так, що не так багато обладнання, яке потрібно ягідникам, підійде під цю програму. Тому грант на сад – це такий “локомотив”, який витягнув усю історію”, – зазначає Тарас Баштанник.

Повну версію інтерв’ю з Тарасом Баштанником читайте за посиланням.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!