Як зміняться ціни на агропродукцію після виходу США з частини ринків

Вихід США з частини ринків переформатує ціноутворення. Про це у своїй колонці в журналі The Ukrainian Farmer розповів аналітик зернового ринку, «УкрАгроКонсалт» Максим Харченко.
«Ми можемо побачити розходження між внутрішніми цінами в США і світовими. Перші, швидше за все, впадуть через надлишок, натомість світові котирування для інших походжень можуть зрости через підвищений попит», – зауважив аналітик.
На переконання Максима Харченка, українські експортери виграють від цього розриву: вони продаватимуть за орієнтиром світових цін (підтриманих попитом), не конкуруючи з демпінговими американськими товарами. Однак конкурентна боротьба з боку Бразилії та Аргентини стримуватиме надмірне зростання цін.
«Світові ціни на кукурудзу можуть зрости помірно (на 10-15% до базового сценарію), а от ціни на соєву олію і продукти переробки можуть навіть знизитися через перерозподіл попиту (на $5-10/т по соняшниковій олії). Світова ціна пшениці більше залежить від врожаю в Чорномор’ї та Австралії. Тож витіснення США (що мали лише 5-6% світового експорту) не матиме драматичного впливу на глобальний ринок пшениці», – уточнив фахівець.
Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.
Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!
Читайте також
Румунські фермери очікують потепління, імпортери – зниження цін
НІБУЛОН почав посівну в Миколаївському кластері, вологи недостатньо
Фон дер Ляєн анонсувала “тверді контрзаходи” на мита США
З 1 квітня забронювати працівників можуть лише підприємства з оновленою критичністю
Експорт пальмової олії з Індонезії в лютому досяг 4-місячного максимуму завдяки зн...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом