Високу врожайність соняшнику прогнозують у Казахстані

Казгідромет опублікував попередній прогноз урожайності соняшнику. Згідно з розрахунковими даними, хороша врожайність – вища за середньобагаторічні значення – очікується в основному регіоні, що вирощує соняшник – Східно-Казахстанської області. У Павлодарській області та Абаї прогнозується середньо багаторічний рівень урожаю.
«З огляду на сформовану та очікувану агрометеорологічну обстановку, врожайність соняшнику у 2025 році очікується близько середньорічних значень – на більшій частині Павлодарської та Абайської області, за винятком Бородуліхінського району Абайської області, де врожайність прогнозується вище за норму. Також середні показники – на більшій частині Костанайської області, за винятком Денисівського, Карасуського, Костанайського, Узинкілького та Федорівського районів, де прогнозується вище за норму. Вище середньорічних значень – у Східно-Казахстанській області, за винятком Уланського району, де врожайність очікується біля норми», – йдеться у прогнозі.
Згідно з даними Казгідромету, у травні місяці в районах вирощування соняшнику в Абайській, Східно-Казахстанській та Павлодарській областях температурний фон був вищим за середньо багаторічні значення, за винятком третьої декади. Опади в другій половині місяця в основному випали близько норми і більше.
У червні місяці Абайській, Східно-Казахстанській областях зберігалося підвищене температурне тло. Опади більше за норму випали в Абайській області в третій декаді червня, перші дві декади опади були незначними. У Східно-Казахстанській області у першій декаді червня опади випали менше за норму, у другій та третій декадах більше за норму. У Костанайській області у першій декаді червня випали незначні опади, у другій та третій декадах більше норми. У Павлодарській області більше норми випали у першій декаді червня, у другій та третій декадах близько норми.
У першій декаді липня температурний фон в Абайській, Східно-Казахстанській та Костанайській областях був близько норми і в Павлодарській області вищий за норму на 1С. Опади випали близько норми в Абайській області, більше за норму в Східно-Казахстанській, Костанайській та Павлодарській областях.
На початку вегетаційного періоду погодні умови були хорошими, опади, що випали в другій половині червня і в першій декаді липня, сприятливо позначилися на зростанні та розвитку соняшнику.
Згідно з розрахунками, у першій декаді липня на більшій частині території країни через дефіцит опадів та високих температур повітря відзначалася сильна посуха. Найбільш сприятливі умови з хорошим і слабким зволоженням були у північній частині Костанайської області та на більшій площі Північно-Казахстанської та Павлодарської областей, а також у гірських та передгірських районах Абайської, Східно-Казахстанської областей та подекуди в Карагандинській та Акмолінській області.
Також Казгідромет оцінив стан соняшнику у розрізі областей:
У першій декаді липня в Абайській області стан рослин добрий і відмінний, висота соняшнику 91-118 см.
У Східно-Казахстанській області стан рослин добрий і відмінний. Висота рослин 98-146 см.
У Павлодарській та Костанайській областях стан рослин переважно хороший. Висота рослин 67-114 см.
Інформуючи про прогноз погоди на липень, у Казгідромет зазначили, що в липні середня за місяць температура повітря очікується близько норми на більшій частині території республіки, вище за норму на 1° – на більшій частині Атирауської, Мангістауської областей, у південній половині Туркестанської області, на півдні Кейзило.
Кількість опадів у липні прогнозується близько норми на більшій частині Казахстану, більше норми – у Павлодарській області, на більшій частині Північно-Казахстанської, у східній половині Акмолінської, у північній половині Східно-Казахстанської, області Абай, на півночі ЗахідноКазахстанської, Костанайської областей, на північ південно-західної половини країни.
Оптимальна температура повітря та помірні опади у північній половині країни очікуються сприятливими для дозрівання насіння соняшника, уточнили у відомстві.
Основним регіоном, що вирощує соняшник, є схід країни.
Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!
Читайте також
Вікторія Голубятнікова, SGS – спікер Міжнародної конференції BLACK SEA OIL TRADE-2025
На експорт пішло понад 700 тис. тонн зерна
ОККО дозволили набути контроль над агрокомпанією з Львівщини
Уряд Молдови схвалив продаж порту Джурджулешти Румунії
Осіння посівна 2025 року ризикує стати «золотою» через заборону на імпорт селітри ...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом