Від бур’яну до суперфуду: у Кенії бум на місцеві овочі

Ще зовсім недавно їх вважали «їжею бідняків» або навіть бур’янами, а сьогодні ж місцеві листові овочі Кенії, під загальною назвою кієньєджі, перетворюються на справжній гастрономічний скарб. Їх подають у ресторанах, купують на ринках і цінують за смак, користь і органічність.
Серед найпопулярніших — манаґу (африканська нічниця), мренда (jute mallow) і терере (амарант). Їх люблять не лише за глибокий смак, а й за користь: вони допомагають очищувати організм, зміцнюють імунітет і сприяють зниженню ваги. Крім того, деякі з них містять білок, що робить їх чудовим джерелом поживних речовин для вегетаріанців, пише BBC.
Професорка садівництва Мері Абукутса-Онянго пояснює: «Ці овочі мають більше мінералів, вітамінів A і C, ніж звичні культури на кшталт сукумавікі. До того ж, вони багаті на антиоксиданти».
Наприклад, 100 г мренди містить більше поживних речовин, ніж така ж кількість капусти. І це – науково підтверджено.
Попри величезне поширення інтродукованих культур, таких як капуста, кейл і шпинат, саме кієньєджі сьогодні повертає собі популярність. За останнє десятиліття виробництво місцевих овочів подвоїлось. У 2023 році фермери зібрали понад 300 000 тонн традиційних культур. На ринках Кенії місцеві овочі вже стали лідерами продажів. Найчастіше просять манаґу, терере та канзіру
У 2021 році ЮНЕСКО відзначило Кенію за зусилля зі збереження нематеріальної кулінарної спадщини, включно з традиційними овочами.
Читайте також
ANEC очікує на експорт сої з Бразилії в липні 2025 року на рівні 12,11 млн тонн
Встигніть зареєструватись зі SMART тарифом до 31 липня!
Найбільший виробник яблук розпочав новий сезон
Європейський союз знизив прогноз урожаю зерна до 278 млн т
Завантаження заводів із переробки сої в Україні становить 44%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом