Вашингтон полює за покупцями американського врожаю

Візит до Великої Британії у травні, до Італії цього тижня та до Азії у майбутньому. Міністр сільського господарства США Брук Роллінз подорожує світом, щоб залучити покупців американського врожаю. Розширення та пошук нових ринків для сої, кукурудзи, пшениці та інших американських агропродовольчих товарів має вирішальне значення, оскільки закупівлі основним покупцем сировинних товарів Китаєм скорочуються. Брук планує відвідати Японію, В’єтнам та Індію, а наступного тижня її чиновники відвідають також Перу.
Американські фермери втратили ключові експортні ринки через торговельну політику президента Дональда Трампа, яка змінює глобальні потоки, постачання сільськогосподарської продукції зі США, які торік склали 176 млрд. доларів, продовжують перебувати під загрозою.
Пошук нових покупців важливий з огляду на обсяг втрачених продажів до Китаю. Азійська країна купила близько половини всіх поставок сої зі США у 2024 році. Тепер Пекін звернувся до Бразилії, Аргентини та інших постачальників. Наразі у Китаю немає замовлень на постачання американської кукурудзи, сої або пшениці в наступному сезоні, показують дані уряду США.
У американських фермерів зростають причини для занепокоєння, особливо з огляду на те, що вони також втрачають продаж за міжнародними програмами продовольчої допомоги після скорочень Трампом фінансування USAID. Американське зерно стикається з конкуренцією з боку інших експортерів, таких як росія та Австралія, з недавніх перемог Вашингтон може пред’явити лише розширену угоду з В’єтнамом, який пообіцяв закупити американської сільськогосподарської продукції на 2 млрд доларів США. Минулого місяця стало відомо про угоду з Великою Британією, яка відкриє ринок для американського етанолу та дозволить ввезення деяких обсягів яловичини. Прем’єр-міністр Австралії також анонсував можливу угоду щодо імпорту яловичини зі США в рамках тарифних переговорів із Трампом.
Читайте також
Експорт м’якої пшениці з ЄС в сезоні 2024/25 знизився
Новий сезон уже диктує свої правила – чи готові Ви до них?
Експортне мито знову на столі розгляду: Україна переглядає 10% тариф на сою та ріпак
Зміни в глобальній торгівлі: що очікувати агросектору в 2025/26 сезоні?
Імпорт пальмової олії до Індії у червні зріс на 61%, досягнувши 11-місячного макси...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом