USDA знижує світовий прогноз виробництва олійних культур через посуху в Аргентині та Парагваї

Джерело:  OleoScope
ріпак

Згідно з лютневим звітом Міністерства сільського господарства США (USDA), прогноз світового виробництва олійних культур цього місяця знижено на 2,7 млн ​​тонн до 677,7 млн ​​тонн через зниження врожаю сої в Аргентині та Парагваї, що не компенсується.

Торгівля залишилася незмінною на рівні 207,3 млн тонн, при цьому зростання експорту ріпаку зі США компенсує зниження експорту соняшника з Аргентини.

Кінцеві запаси олійних культур знижено на 4,3 млн до 140 млн тонн через зменшення запасів сої в Аргентині та Бразилії, а також запасів соняшнику та арахісу в Аргентині.

Світовий обсяг переробки збільшено майже на 600 тис. до 561,3 млн тонн через підвищення переробки сої в Бразилії, при цьому переробку сої в Парагваї знижено.

Світова торгівля шротом зросла на 700 тис. до 108,1 млн тонн за рахунок зростання експорту соєвого шроту з Бразилії, незважаючи на зниження поставок з Парагваю. За незначних змін в експорті сої світові кінцеві запаси скоротилися на 4 млн тонн до 124,3 млн тонн на фоні зниження запасів в Аргентині та Бразилії.

Світове виробництво сої збільшується у зв’язку із зростанням виробництва у Бразилії. Це зумовлено сприятливою рентабельністю переробки, високим попитом на біопаливо та темпами експорту соєвого шроту на сьогоднішній день.

Окремий акцент у звіті зроблено на усунення імпортних поставок середньобілкових шротів до Китаю. В останні роки Китай прагнув диверсифікувати свою базу постачальників та забезпечити стабільне продовольче постачання населення. Однак, незважаючи на зусилля диверсифікації постачальників, імпорт сої в Китай залишається сконцентрованим між трьома основними постачальниками. Імпорт альтернативних білкових продуктів харчування збільшився, але все ще залишається низьким у порівнянні із соєвими бобами. У натуральному вираженні, залежність Китаю від імпортних соєвих бобів продовжує зростати. Помірний перехід до інших джерел білка, таких як ріпак та соняшниковий шрот, практично не вплинув на зростаючу залежність від соєвих бобів із Бразилії, тоді як імпорт соєвих бобів із США продовжує скорочуватися.

Збільшення споживання інших білкових продуктів призвело до того, що споживання шроту з імпортних соєвих бобів знизилося до 87% у 2023/24 році. Імпорт інших білкових шротів для малого та середнього бізнесу за цей період більш ніж подвоївся, в основному за рахунок зростання імпорту шроту з насіння соняшника та ріпаку. Китай почав імпортувати значну кількість соняшникового шроту у 2018/19, насамперед з України та рф. Аналогічно імпорт ріпакового шроту, в основному з Канади, в останні роки досяг значних обсягів.

Частка китайського імпорту сої з Бразилії зросла з 62% у 2017/18 році до 71% у 2023/24 році, тоді як частка США знизилася з 30% до 22%.

Позначки:, , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!