Української соняшникової олії та меду може стати більше в США попри вищі мита – Качка

Україна за підсумками 2024 року експортувала до США продукції на $870 млн. Це більше, ніж 2023 року, оскільки логістика стала кращою.
Про це розповів заступник міністра економіки — торговий представник України Тарас Качка в інтерв’ю «Економічній правді».
«41% нашого експорту до США минулого року — це чавун. Чавун — специфічний товар: якщо наші металургійні заводи добре працюють, то тоді ми менше експортуємо чавуну, тому що це універсальна (напівсировина. — Ред.). Можливо, ми будемо експортувати навіть більше чавуну, якщо буде більше виробництва сталі в США через ті мита на сталь, які були запроваджені 12 березня», — спрогнозував він, зазначивши, що тут діють мита у розмірі 25%, а не 10%.
Далі в переліку товарів українського експорту до США — соняшникова олія.
«Це теж не найбільший ринок збуту на відміну від Індії чи Європейського Союзу, але ми продали туди її на $40 млн. Із соняшниковою олією теж може бути цікава історія, адже під вищі мита потрапили Індонезія і Малайзія, які є постачальниками пальмової олії. Тому може бути певний ребаланс, коли на українську соняшникову олію буде навіть більший попит», — пояснив Тарас Качка.
Також 16% всього експорту українського меду йшло до США.
«У 2024 році ми продали туди меду на понад $20 млн. Попит на наш мед дуже високий, ми є одними з лідерів. Тут збережеться попит або буде якесь перезаміщення. Найбільший постачальник меду в світі — Китай, проте в них мита вищі, ніж для нас», — додав торговий представник.
Водночас він зауважив, що Україна є одним із глобальних лідерів із виробництва кришечок для пляшечок. Є такий виробник, який має глобальні контракти по всьому світу. У США багато експортувалося.
«Це бізнес, у якому навіть один відсоток збільшення вартості може зруйнувати все. І таких прикладів багато. Для держави це може бути непомітно, але для малої компанії втрата ринку на $100 тис. може бути ударом», — підсумував він.
Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.
Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!
Читайте також
Експорт австралійської пшениці у лютому впав
Малайзія знижує базову ціну на сиру пальмову олію, але зберігає ставку експортного...
Торговельні обмеження США змінять ланцюги постачання яблучного концентрату
Ціна золота зросла до нового історичного максимуму
Весняна посівна-2025. Як аграріям максимально використати наявні можливості
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом