Українські компанії зобов’яжуть звітувати про сталий розвиток

Кабінет Міністрів України 25 червня схвалив проєкт змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», яким пропонується запровадити обов’язкову звітність зі сталого розвитку для окремих категорій підприємств.
Як повідомляє пресслужба уряду, це важливий крок до євроінтеграції та підвищення прозорості бізнесу.
Ключові зміни та нововведення:
1. Впровадження обов’язкової звітності зі сталого розвитку. Вперше на законодавчому рівні передбачається складання, подання та оприлюднення звітності зі сталого розвитку для окремих категорій підприємств. Така звітність міститиме інформацію про вплив компанії на екологію, соціальні питання, трудові відносини, права людини, антикорупційну діяльність, а також про те, як ці питання впливають на діяльність підприємства.
Інформація про сталий розвиток подаватиметься за Європейськими стандартами (ESRS) у вигляді окремого розділу звіту з управління. Подання відбуватиметься в єдиному електронному форматі за таксономією, що спростить аналіз і доступ до інформації.
Передбачається, що звітність зі сталого розвитку подається разом із фінансовою звітністю та є її невід’ємною частиною.
Нова звітність стосується:
- великих підприємств і материнських компаній великих груп;
- середніх і малих підприємств, цінні папери яких допущені до торгів на регульованому ринку капіталу.
Нові правила впроваджуватимуться поетапно:
Великі підприємства та материнські підприємства великої групи, які мають понад 500 працівників звітують у 2028 році.
Інші великі підприємства та материнські підприємства великої групи — у 2029 році.
Середні та малі підприємства з цінними паперами на біржі — у 2030 році.
Запровадження звітності зі сталого розвитку створить рівні умови для українських і європейських компаній на міжнародних ринках, сприятиме залученню інвестицій та підвищить конкурентоспроможність, а також сприятиме виконанню зобов’язань відповідно до Угоди про асоціацію.
2.Оновлення критеріїв для визначення категорій підприємств. Критерії для визначення мікро-, малих, середніх і великих підприємств оновлено з урахуванням інфляції та рекомендацій Європейської комісії. Це дозволить зменшити адміністративне навантаження та уникнути необґрунтованого потрапляння підприємств до категорій із жорсткішими вимогами.
3. Впровадження міжнародних стандартів. Державні підприємства та компанії, де понад 50% акцій належать державі, зобов’язані вести облік і звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ), а також складати звіт про управління. Це підвищить прозорість і підзвітність державного сектору та спростить доступ до міжнародних ринків капіталу.
Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!
Читайте також
Вікторія Голубятнікова, SGS – спікер Міжнародної конференції BLACK SEA OIL TRADE-2025
На експорт пішло понад 700 тис. тонн зерна
ОККО дозволили набути контроль над агрокомпанією з Львівщини
Уряд Молдови схвалив продаж порту Джурджулешти Румунії
Осіння посівна 2025 року ризикує стати «золотою» через заборону на імпорт селітри ...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом