Україна vs росія. Протистояння на ринку соняшникової олії продовжується
Автор статті:
В минулому 2023/24 МР Україна зберегла лідерство на світовому ринку соняшникової олії, всупереч негативним очікуванням та сценаріям.
2023/24 МР
Згідно оцінок МСХ США, частка України в світовій торгівлі соняшниковою олію в 2023/24 МР склала 42%, росії – 29%.
Остаточні оцінки USDA урожаю соняшнику в 2023/24 сезоні підвищено за рахунок отримання більш високої урожайності:
- Україна – 15,5 млн т (+27% до 2022/23 МР)
- росія – 17,1 млн т (+5%, рекордний).
Високі показники експорту соняшникової олії досягнуто за рахунок збільшення врожаю. Для України важливим моментом для реалізації експортного потенціалу також стає стабільна робота морського коридору:
- Україна – (+9% до 2022/23 МР, відновлення після провалу з початку війни до другого рекордного показника)
- росія – (+10%, три сезони підряд відбувається збільшення експорту).
З початку війни відбувся перерозподіл ринків збуту соняшникової олії:
- для України ключовим напрямком збуту стає ЄС, для росії – Індія
- Туреччина переорієнтується з росії на Україну
- Індія та Китай, навпаки, продовжують збільшувати імпорт з росії.
2024/25 МР
Новий 2024/25 МР стає неврожайним. Згідно поточного прогнозу USDA (вересень 2024), світове виробництво соняшнику стане мінімальним за останні чотири сезони завдяки несприятливим погодним умовам в ключових країнах-виробниках – 50,6 млн т (-10% до 2023/24 МР)
- Україна – 12,5 млн т (-19% до 2023/24 МР)
- росія – 16,0 млн т (-6%).
Україна збереже лідерство, але частка в загальному світовому обсязі виробництва знизиться до 41% проти 42% у 2023/24 МР на користь росії – 33% проти 29%.
Прогноз по росії виглядає досить оптимістичним.
Більше інформації та прогнозів щодо розвитку олійного сектору в Чорноморському та Дунайському регіонах буде озвучено експертами на 10-й Міжнародній Конференції BLACK SEA OIL TRADE 15 жовтня в Бухаресті.
Долучайтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі, щоб додати рушійної сили Вашому бізнесу!
Читайте також
Експорт пшеничного борошна у жовтні перевищив торішній показник
Болгарія нарощує переробку ріпаку всупереч зниженню врожаю
Єгипетський Mostakbal Misr заявив, що розрахувався з трейдерами за пшеницю, яка за...
Попит на Panamax зросте через повернення Китаю на ринок американської сої
Інфляція уповільниться, але зростання економіки буде меншим через наслідки ударів ...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом