Україна відкрила 340 ринків для експорту власної продукції: скільки ще у планах

Джерело:  Delo
експорт

Станом на сьогодні Україна має право доступу на експорт продукції за 340 торговельними напрямками аграрної продукції. У найближчі п‘ять років планується посилення роботи з відкриття нових ринків та збільшення експортного потенціалу країни.

Про це зазначив очільник Держпродспоживслужби Сергій Ткачук на Київському міжнародному економічному форумі (КМЕФ), передає пресслужба відомства.

За його словами, Держпродспоживслужба – один із ключових відповідальних у державі за процеси відкриття нових ринків органів. Служба працює з понад 60-тьма країнами по продукції рослинного та тваринного походження. У планах – відкриття 240 нових ринків протягом 5 років. А паралельно триває процес інтеграції України до ЄС.

“І якщо брати главу 12 про продовольчу безпеку, ветеринарну та фітосанітарну політику, то лише вона складає 19% від об’єму вимог, які загалом стоять перед Україною. Відтак, роботи чимало, але ми впораємось, адже є відповідальними перед нашими захисниками та майбутніми поколіннями”, – зазначив Ткачук.

Він також нагадав, що служба є одним із ключових гравців у питанні відкриття нових міжнародних ринків для українського бізнесу, адже відповідає за контроль 100% експорту української аграрної продукції.

За його словами, імплементація вимог ЄС для України наразі є одним із пріоритетів. Але при цьому важливо відстоювати й свої інтереси — інтереси українського бізнесу, перш за все.

“Зокрема, серед завдань на зараз — підтримка стабільної торгівлі з країнами партнерами, усунення барʼєрів, які перешкоджають експорту, зняття обмежень на експорт деяких видів продукції і спрощення процедур сертифікації та транзиту”, — додав очільник Держпродспоживслужби.

Про реформування Держпродспоживслужби

Ткачук також розповів, як відбувається реформування Держпродспоживслужби.

Зокрема, наразі триває цифровізація всіх процесів та послуг відомства для спрощення роботи бізнесу і громадян. “Перехід у цифру”, наприклад, дозволить скоротити строки отримання дозвільних  документів з 5-20 днів до 1-5 днів. При цьому, окремі послуги, такі як реєстрація потужностей, будуть відбуватися у режимі реального часу, тобто протягом декількох хвилин.

Він пояснив, що звертатися за послугами можна буде онлайн, без зайвих поїздок, черг та стосів документів, а також бачити статус надання послуги у власному кабінеті користувача онлайн; бачити усі перевірки та їх результати; і оплачувати послуги легко через єдину систему з автоматичним генеруванням платіжних документів.

Додамо, що наразі Україна та Китай займаються погодженням відкриття китайського ринку для низки українських продуктів рослинного та тваринного походження.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!