Україна має вагому частку імпорту цукру до ЄС — понад 35%
Українська частка імпорту цукру до Європейського Союзу в 2023/2024 МР є досить вагомою — понад 35%.
Про це в інтерв’ю AgroPortal.ua розповіла в.о. голови правління НАЦУ «Укрцукор» Яна Кавушевська.
«Якщо взяти до уваги 2022/2023 маркетинговий рік (у ЄС рахується з 1 жовтня 2022 року по 1 жовтня 2023 року, в той час як в Україні — з 1 вересня по 1 вересня. — Прим. ред.), то на територію країн європейської співдружності завезли понад 2,5 млн т цукру з усіх напрямків, а вже у 2023/2024 МР європейці наростили власне виробництво, й імпорт скоротився до 1,44 млн т», — констатує вона.
При цьому Яна Кавушевська наголошує, що ЄС імпортує цукор не лише з України. Серед найбільших постачальників цукру до ЄС — Бразилія, Колумбія, Перу, Південна Африка.
«У наших розмовах з європейськими колегами ми підкреслюємо, що передусім хочемо конкурувати не з місцевими виробниками, а з іншими експортерами, чий цукор імпортує ЄС. І якщо до українців у європейців є запитання щодо імплементації програм декарбонізації та використання ширшого спектру пестицидів, то, наприклад, до бразильців мають бути аналогічні запитання, а на додачу ще й питання вирубки лісів (deforestation), що несе загрозу для планети загалом», — зазначає вона.
За інформацією в.о. голови правління НАЦУ «Укрцукор», наразі тривають перемовини щодо угоди між ЄС і блоком МЕРКОСУР, де є суттєва аграрна частина.
«І ми раді бачити, що європейські колеги-аграрії активно висвітлюють зазначені проблеми в контексті можливих домовленостей за цією угодою», — додає Яна Кавушевська.
Також цукор до ЄС завозиться в межах домовленостей ЕВА (Everything But Arms — «Усе, крім зброї»), наприклад з Камбоджі та Малаві, та ЕРА (Економічні партнерські угоди з країнами Африки, Карибського басейну і Тихого океану), де йдеться про Маврикій, Мозамбік, Есватіні, Фіджі.
Читайте також
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Ціни пшениці на українському ринку падають, на кукурудзу стабілізувались
З початку листопада залізницею перевезено 2 млн тонн зернових вантажів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом