Туреччина офіційно подала заявку на вступ до БРІКС
Туреччина офіційно подала заявку на вступ до БРІКС, що об’єднує ринки, які розвиваються, оскільки прагне посилити свій глобальний вплив і налагодити нові зв’язки за межами своїх традиційних західних союзників, пише Bloomberg у понеділок, 2 серпня.
За даними джерел агентства, Туреччина подала заявку на вступ до БРІКС кілька місяців тому на тлі розчарування відсутністю прогресу в її багаторічній спробі приєднатися до Європейського Союзу.
Ця заявка також частково є результатом розбіжностей з іншими членами НАТО після того, як Туреччина підтримувала тісні зв’язки з росією після її вторгнення в Україну, додали джерела.
Міністерство закордонних справ і адміністрація президента Туреччини відмовилися від коментарів.
На думку джерел Bloomberg, адміністрація Реджепа Таїпа Ердогана вважає, що «геополітичний центр ваги зміщується від розвинених економік».
За їхніми словами, новий дипломатичний поштовх країни відображає її прагнення розвивати зв’язки з усіма сторонами в багатополярному світі, водночас виконуючи свої зобов’язання як ключового члена Організації Північноатлантичного договору.
Туреччина вважає, що вступ до БРІКС може допомогти країні поліпшити економічне співробітництво з Росією і Китаєм і стати торговим каналом між ЄС і Азією. Вона хоче стати хабом для експорту газу з росії та Центральної Азії, кажуть джерела видання.
До групи БРІКС, названої на честь Бразилії, росії, Індії, Китаю та Південної Африки, входять деякі з найбільших країн з економікою, що розвивається. На початку цього року вона поповнилася чотирма новими членами: Іраном, Об’єднаними Арабськими Еміратами, Ефіопією та Єгиптом. Саудівську Аравію запросили приєднатися, хоча королівство ще не зробило цього.
Подальше розширення групи може бути обговорено під час саміту в російській Казані 22−24 жовтня. Малайзія, Таїланд і близький союзник Туреччини — Азербайджан є серед інших країн, які прагнуть приєднатися до групи.
Читайте також
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Ціни пшениці на українському ринку падають, на кукурудзу стабілізувались
З початку листопада залізницею перевезено 2 млн тонн зернових вантажів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом