Третій рік поспіль в Україні ціни на томати є рекордно високими
Після повномасштабного вторгнення росії, масової міграції населення, окупації основних виробничих регіонів тепличного овочівництва, руйнування тепличних господарств імпорт тепличних овочів зріс з 29 до 50%, що відобразилося на цінах. З 2022 року частка імпорту зменшилася, але не в сегменті томату. Це робить вирощування культури привабливим для інвесторів.
Про це під час практичного форуму «Інтенсивне овочівництво: заробити на теплиці», що відбувається сьогодні у Львові, розповів Євген Кузін, аналітик плодоовочевого ринку в проєкті EastFruit, міжнародний консультант ФАО.
Експерт зазначив, що імпорт тепличних овочів у 2021-2023 роках складав 166-172 тиск тонн щорічно, на $142-186 млн щорічно. 60% імпортних овочів складають томати, яких завозять близько 100 тис. тонн на рік. 85% відсотків з них імпортують з Туреччини.
За три роки в сегменті тепличних томатів поки що суттєвого імпортозаміщення немає, що і відображається на цінах. За певними винятками у серпні та першій половині вересня тепличний томат продається в Україні за рекордно високими цінами.
«За січень-травень 2024 року середня ціна тепличних помідорів на 60% вища, ніж середня за передвоєнні роки», — зазначив Євген Кузін.
На думку експерта, такі високі ціни на тепличні томати є привабливими для інвестицій. Проте весь цей час зростає собівартість вирощування, що дещо меншає інвестиційну привабливість.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Польські фермери розпочали блокування руху вантажівок перед ПП “Медика-Шегин...
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом