Трамп оголосив про торговельну угоду з Філіппінами та умови договору з Індонезією

Джерело:  LB.ua

Обидві угоди передбачають 19% тариф на товари, які США імпортують з цих країн – їх сплачуватимуть американські компанії, у той час як американські товари, що постачаються до Філіппін та Індонезії, не обкладатимуться митом.

Президент США Дональд Трамп заявив, що він і президент Філіппін Фердинанд Маркос-молодший досягли торговельної угоди. Незабаром після цього американський лідер також оприлюднив детальніші умови договору з Індонезією.

Про це пише CNN.

Обидві угоди передбачають 19% тариф на товари, які США імпортують з цих країн – їх сплачуватимуть американські компанії, у той час як американські товари, що постачаються до Філіппін та Індонезії, не обкладатимуться митом.

Заява про угоду з Філіппінами пролунала після зустрічі Трампа з Маркосом у Білому домі. За словами Трампа, “це був чудовий візит”. Водночас незрозуміло, чи підписали сторони офіційні документи. Подробиць поки не розкривали.

Маркос став першим лідером Південно-Східної Азії, який зустрівся з Трампом під час його другого президентського терміну. Ця угода – вже п’ята за останні три місяці, оскільки країни намагаються домовитися про зниження мит до 1 серпня. Про раніше оголошену угоду з В’єтнамом подробиць досі не оприлюднили.

У квітні адміністрація Трампа пообіцяла десятки нових торговельних угод після призупинення “взаємних” тарифів. Однак пізніше риторика Штатів змінилася: тепер Трамп акцентує увагу не на кількості, а на якості угод.

У вівторок у Овальному кабінеті Трамп заявив журналістам, що ще не готовий укладати угоду з Маркосом, бо “він веде надто жорсткі переговори”, але сказав, що, “ймовірно, про щось домовляться”.

Незвично, що встановлене мито розміром 19% є вищим, ніж в угодах Трампа з іншими країнами. У квітні на філіппінські товари діяв “взаємний” тариф у 17%, який Трамп згодом призупинив. На початку цього місяця він погрожував встановити 20% мито з 1 серпня.

У 2023 році США імпортували з Філіппін товарів на 14 млрд доларів. Здебільшого це були комп’ютери, електроніка, продукти харчування, машини та одяг. Експорт американських товарів до Філіппін склав 9 млрд доларів: переважно електроніка й продукти харчування.

Перед двосторонньою зустріччю міністр фінансів Філіппін Ральф Ректо заявив, що країна готова обнулити мита на деякі американські товари, щоб переконати Трампа знизити американське “взаємне” мито. Однак він не уточнив, на які саме товари це може поширюватися, але повідомив, що Маніла зацікавлена у вільній торговельній угоді зі США.

“Філіппіни відкривають свій ринок для США — нульові тарифи. Філіппіни платитимуть 19% мито. Крім того, ми співпрацюватимемо у військовій сфері”, – написав Трамп на Truth Social.

Пізніше, за даними філіппінських ЗМІ, Маркос заявив, що його країна може скасувати мита на американські автомобілі, але без конкретних термінів.

Минулого тижня Трамп оголосив подібну угоду з Індонезією, яка передбачала 19% мито. У вівторок оприлюднили спільну заяву США та Індонезії з подробицями.

США й Індонезія домовилися про скасування нетарифних бар’єрів: податку на цифрові послуги (рекламу у стримінгах і соцмережах) та вимог щодо передекспортної перевірки американських товарів. Ці вимоги особливо ускладнювали експорт продукції фермерів.

Також Індонезія погодилася визнати стандарти безпеки автомобілів США та скасувати обмеження на експорт критично важливих мінералів.

У квітні товари з Індонезії тимчасово обкладалися 32% митом, перш ніж Трамп призупинив його. Відтоді країна сплачувала мінімальне мито у 10%, яке має завершитися 1 серпня.

Індонезія є 23-тім за обсягом торговельний партнер США. У 2023 році Сполучені Штати імпортували з Індонезії товарів на 28 млрд доларів (здебільшого одяг і взуття), а експортували на 10 млрд доларів (зокрема насіння, зерно, нафту і газ).

Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!