Тенденції трейдерського ринку в сегменті сої: серпень 2024
Компанія TEUS продовжує досліджувати трейдерські тенденції. Зараз торкнемся сегмента сої. Отже, вартість сої до моменту публікації звіту WASDE балансувала на рівні 10,00 $/бу з незначними коливаннями то в один, то в інший бік. Однак після його публікації ціна цієї культури почала знижуватися. Нові цифри стали достатньо важкими з позиції балансів США. Розглянемо більш детально як показники США, так і тенденції по інших країнах.
Ринок сої в тенденціях та цифрах
Отже, ситуація є наступною:
- USDA підвищило прогноз врожайності по США з 52,0 бу/акр до 53,2 бу/акр (учасники ринку чекали врожайності на рівні 52,5 бу/акр). Відзначається абсолютний рекорд по загальній пропозиції сої на внутрішньому американському ринку станом на 2024/25 МР.
- У Бразилії врожай не зазнав змін. Він є на рівні 153,0 мільйони тонн. Рекордні темпи експорту дали нагоду підвищити оцінку його показників на 2 мільйони тонн. Тепер це 105,0 мільйонів тонн. Щодо найближчої посівної кампанії, то вона розпочнеться з середини вересня.
- В Аргентині врожай 2023/24 маркетингового року суттєвих змін не зазнав. Показник зменшився на 0,5 мільйона тонн. Тепер це 49 мільйонів тонн.
- Стосовно Китаю, то внутрішні та зовнішні оцінки тамтешнього ринку сої дуже різняться між собою. Згідно з оцінками USDA, показники імпорту збільшуються. Однак китайський уряд оцінює ситуацію в діаметрально протилежному векторі.
Розглянемо останній з цих пунктів детальніше. Отже, USDA дотримується позиції стосовно того, що Китай повинен імпортувати більше. Це пов’язано з тим, що США, Аргентина та Бразилія міркують з приводу того, що кудись потрібно експортувати надлишок сої. Тож природно, що перспективним варіантом вважається китайський ринок, з огляду на його масштабність.
Щодо оцінки імпорту, то у серпні вона стала вищою від липневої. Зараз це 111,5 мільйонів тонн. По імпорту показники не змінилися, залишившись на рівні 109 мільйонів тонн. Решта показників – без змін.
Зміни в цифрах стосовно України
Зміни в показниках USDA щодо України є достатньо дивними, за оцінками багатьох учасників ринку. Тож давати глибокі коментарі щодо них складно, можна лише констатувати цифри:
- оцінка площ, згідно з даними USDA, підвищена на 0,7 мільйонів гектарів (до 2,2 мільйонів гектарів);
- показник врожайності знижено з 2,5 т/га, до 2,35 т/га;
- щодо валового збору, то він складе 6,8 мільйонів тонн (проти липневої оцінки 5,5 мільйонів тонн та 5,2 мільйонів тонн у 2023/24 МР).
Саме такими є показники по Україні в баченні USDA.
Підводячи риску…
Отже, ситуація з соєю в США є ще складнішою, аніж прогнозувалося. Вочевидь, Сполучені Штати Америки матимуть рекордну кількість сої на власному внутрішньому ринку. Експорт зменшується, китайські імпортери не демонструють великого бажання взаємодіяти у цьому напрямку зі США, а високі цифри Аргентини та Бразилії лише посилюють зазначену тенденцію.
Ну і не варто забувати того, що такі високі показники врожайності сої тиснуть на сегмент олійних культур, а також – продуктів переробки. Якщо ж говорити про український ринок сої в баченні USDA, то ці цифри варто взяти до уваги, однак не вважати їх однозначним орієнтиром, з огляду на внутрішній контекст та динаміку ринкових процесів.
Читайте також
Щасливого Різдва та Нового Року!
BLACK SEA GRAIN.EUROPE: встигніть приєднатись за раннім тарифом до 31.12!
Ще одна контейнерна лінія повертається в Україну
У 2024/25 МР Болгарія отримала мінімальний урожай соняшнику за останні дванадцять ...
Кабмін врегулював механізм обтяження майна, яке є заставою за аграрними нотами
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом