Світовий попит на соєву олію випереджає інтерес до соєвого шроту

За січень-травень експорт соєвої олії досяг рекордних 4,7 млн т (+31 % до аналогічного періоду 2024 р.), тоді як постачання шроту сповільнилося: +8 % до 26,4 млн т.
Експерти Oil World зазначають, що на тлі активного виробництва біопалива та стабільно високого споживання у харчовому секторі попит на соєву олію зростає швидше, ніж на шрот.
Південна Америка забезпечила близько 70% додаткового обсягу: Бразилія збільшила відвантаження олії на 0,9 млн т, Аргентина – на 0,3 млн т.
Китай, Індія та країни Південно-Східної Азії стали головними драйверами імпорту: сукупні закупівлі зросли на 0,8 млн. т за п’ять місяців.
У ЄС спостерігається зворотна тенденція: через насичені складські запаси у першому кварталі імпорт олії скоротився на 12 %.
Темпи переробки сої у світі залишаються високими, проте переробники переключають пріоритети на підвищення виходу олії. Oil World передбачає, що за підсумками сезону 2024/25 світовий експорт олії може вперше перевищити 13 млн т, тоді як постачання шроту зросте лише до 55 млн т, зберігаючи відставання за динамікою.
Перекіс попиту у бік олій посилює конкуренцію між країнами-експортерами за премії на «зелений» компонент біопалива. Одночасно більш млявий ріст шроту тисне на маржу комбікормових виробників, особливо у свинарстві та птахівництві.
Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!
Читайте також
В Італії рисові поля знищують фламінго
Постачання ріпаку в ЄС з України в 2024/25 МР скоротилося на 24% — UFOP
Насіннєва асоціація України: що думають аграрії про ринок насіння у 2025 році
IGC підвищила прогноз світового виробництва зерна в сезоні 2025/2026
Ціни на яблука нового врожаю в Україні за рік зросли майже втричі
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом