Світові ціни на продукцію рослинництва залишаться низькими. При цьому витрати аграріїв продовжують зростати – Ден Бассе

Джерело:  АгроІнвестор
пшениця ціни

Світові ціни на продукцію рослинництва залишаться низькими, такий прогноз озвучив президент компанії AgResource Ден Бассе на літній конференції сільгоспвиробників та постачальників засобів виробництва та послуг для аграрного сектору «Де маржа 2025». Сьогодні фермерам по всьому світу важко в економічному плані, їх прибутки впали, принаймні, якщо говорити про врожай озимих зернових. “Ми спостерігаємо найнижчі показники маржі з 2019 року”, – підкреслив експерт. Все це пов’язано із збільшенням витрат на добрива, насіння, техніку. Це зростання продовжиться до 2026 року, вважає Бассе.

За останні п’ять місяців світова торговельна пшениця різко сповільнилася, зокрема, Китай та Єгипет стали її купувати менше. «За винятком Туреччини, світова торгівля пшеницею, швидше за все, буде слабкою протягом найближчих місяців до кінця року», — зазначив Бассе. Тим часом, Мінсельгосп США, як і раніше, прогнозує зростання виробництва пшениці на 15 млн т у сезоні-2025/26. Однак у AgResource вважають цей прогноз завищеним.

Основні світові експортери кукурудзи — США, Бразилія, Аргентина, Україна, росія — цього сезону виготовлять додатково від 42 млн т до 46 млн т зерна. Це суттєво посилить конкуренцію на світовому ринку. Головне питання, чи повернеться Китай на світовий ринок кукурудзи, чи він закупить більше 10-12 млн т, як розраховують багато трейдерів, підкреслив Бассе. Це набагато нижче, ніж країна імпортувала лише кілька років тому, коли показник перевищував 24 млн тонн.

Обсяги постачання сої в сезоні-2025/26 стануть рекордними — очікується зростання її виробництва до 428 млн т, переважно за рахунок Бразилії. Переробка сої у світі збільшуватиметься, що призведе до нарощування виробництва соєвого шроту і вплине на його ціну — можливо, до мінімальних рівнів за останні 10 років до четвертого кварталу цього року, допускає Бассе. Також в AgResource спостерігають зростання світового виробництва соняшнику та ріпаку, що сприятиме зниженню цін на рослинні олії.

Ціновий прогноз робити важко. «Залишається багато невизначеностей. США все ще намагаються побудувати торговельну політику в умовах тарифів, запроваджених президентом Дональдом Трампом. Очікується торговельна угода між США та Китаєм, а також між США та Євросоюзом»,— перерахував експерт. Враховуючи все це, AgResource схильні до песимістичного прогнозу за цінами на кукурудзу і сою. Ринок пшениці, на думку експертів компанії, близький до свого дна. «Можливо, залишається зниження ціни на $5-10 за тонну в міру того, як просувається збирання врожаю в Росії та країнах Євросоюзу. Але загалом ми вважаємо, що ринок пшениці далі змінюватиметься непередбачено», — додав Бассе.

Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!

Позначки:

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!