Світові ціни на продовольство досягли максимального рівня з квітня 2023 року – ФАО
У жовтні 2024 року середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО (ІПЦФ) склало 127,4 пункти, що на 2 відсотка вище за переглянутий вересневий показник; таким чином, він досяг найвищого рівня з квітня 2023 року. Виросли котирування цін на всі товари, що враховуються в Індексі за винятком м’яса; при цьому найбільшим був приріст цін на олії (7,3%). У порівнянні з показниками минулих періодів, у жовтні ІПЦФ був на 5,5% вище відповідного показника рік тому, але на 20,5% нижче його пікового значення в 160,2 пункти, якого він досяг у березні 2022 року.
» Середнє значення Індексу цін на зернові ФАО в жовтні становило 114,4 пункти, що на 0,9 пункти (0,8 відсотка) вище вересневого показника, але все ж на 10,3 пункти (8,3 процента) нижче рівня минулого року. Світові ціни на пшеницю продовжили зростання другий місяць поспіль, що зумовлено побоюваннями у зв’язку з несприятливими погодними умовами для сівби озимих у низці основних країн-експортерів Північної півкулі, включаючи Європейський союз, рф та Сполучені Штати Америки. До того ж, зростанню цін сприяє повторне встановлення неофіційних мінімальних цін у рф та зростання напруженості у Чорноморському регіоні. У жовтні збереглася підвищувальна тенденція світових цін на кукурудзу, що частково зумовлено високим попитом на ринку Бразилії та транспортними проблемами в деяких частинах цієї країни через падіння рівня води в річках. Зростанню цін також сприяло формування посушливих умов, що ускладнюють посівну кампанію в Аргентині, та збереження попиту на українську кукурудзу. Щодо інших фуражних зернових, то світові ціни на ячмінь також зросли, а на сорго знизилися. У жовтні Індекс цін ФАО на всі види рису знизився на 5,6% від падіння котирувань індійських сортів рису, обумовленого очікуваним загостренням конкуренції між експортерами після скасування Індією експортних обмежень на необроблений рис.
» Середнє значення Індексу цін на рослинні олії ФАО у жовтні склало 152,7 пункти, що на 10,4 пункти (7,3 відсотка) вище за рівень вересня і є найвищим показником за останні два роки. Це збільшення було обумовлено зростанням котирувань цін пальмової, соєвої, соняшникової та ріпакової олій. У жовтні відмічено зростання світових цін на пальмову олію, що триває п’ятий місяць поспіль, головним чином під впливом побоювань щодо нижчих, ніж очікувалося раніше, обсягів виробництва в сукупності з передбачуваним зменшенням виробництва в основних країнах-виробниках у Південно-Східній Азії. Продовжилося також зростання світових цін на соняшникову та ріпакову олії, головним чином, через перспективи зниження пропозиції у зв’язку з очікуваним скороченням виробництва у сезоні 2024–2025 років. В умовах стійкого світового попиту при обмеженій пропозиції інших видів рослинних олій світові ціни на соєву олію зросли.
» У жовтні Індекс цін на молочну продукцію ФАО становив 139,1 пункти, що на 2,5 пункти (1,9 відсотка) вище вересневого показника і на 24,5 пункти (21,4 відсотка) вище відповідного показника минулого року. Найбільше зросли світові ціни на сир через обмежену пропозицію, не здатну забезпечити імпортний попит на спотові поставки в умовах стійко високих обсягів внутрішньої реалізації – особливо в країнах Європейського союзу, де відзначається сезонне падіння виробництва молока. У жовтні також зросли світові ціни на вершкове масло, яке триває вже тринадцятий місяць поспіль, що обумовлено високим внутрішнім попитом, обмеженістю складських запасів і сезонним скороченням виробництва молока в країнах Західної Європи. Котирування цін сухого (особливо знежиреного) молока, навпаки, впали через сезонне зростання виробництва молока в країнах Океанії і млявим світовим імпортним попитом.
» Середнє значення індексу цін на м’ясо ФАО в жовтні склало 120,4 пункти, що несуттєво (на 0,3 відсотка) нижче переглянутого вересневого показника і на 8,4 пункти (7,5 відсотка) вище показника за аналогічний період минулого року. Найбільше впали світові ціни на свинину внаслідок збільшення обсягів забою у країнах Західної Європи в умовах млявого внутрішнього та зовнішнього попиту. Світові ціни на м’ясо птиці трохи знизилися під впливом зростання експортної пропозиції провідних світових виробників. Світові ціни на баранину були загалом стабільні, оскільки зростання світового попиту компенсувалося нарощуванням пропозиції у новому сезоні з боку країн Океанії. Світові котирування цін на яловичину, навпаки, помірковано зросли під впливом зростання закупівель на світовому ринку.
Читайте також
Урожай пшениці в Канаді виявився вищим за очікування
Прогноз погоди на вихідні 23–24 листопада: зима на порозі
До портів Великої Одеси прямує понад 8 тис. вагонів із зерном
У Західній Австралії очікується великий врожай пшениці
Ціни на соняшник в Україні впали на 1000 грн/т на тлі зниження біржових котирувань...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом