Стартує другий етап грантового конкурсу ФАО та ЄС для західних областей
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) оголошує про початок другого циклу грантової програми, яка реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС).
Як говориться у повідомленні ФАО, ця стратегічна ініціатива спрямована на підтримку відновлення українських фермерів, які стикаються з проблемами, ускладненими впливом війни на агробізнес.
ФАО та ЄС заохочують фермерів Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей взяти участь у другому грантовому циклі. Прийом заявок відкритий через Державний аграрний реєстр (ДАР) до 31 січня 2024 року.
Грантоотримувачі повинні будуть внести певну частку від загальних витрат, і сума, що має бути покритою грантоотримувачем, відрізнятиметься залежно від вибраного ланцюжка доданої вартості. Гранти будуть виплачуватися в українській гривні (UAH) за обмінним курсом ООН у сумах:
- до 370 тис. грн ($10 тис.) для малих сільгоспвиробників;
- до 925 тис. грн ($25 тис.) для сільськогосподарських мікро- та малих підприємств, сільськогосподарських кооперативів та асоціацій виробників продукції з географічними зазначеннями (ГЗ).
Другий цикл грантової підтримки охоплює такі ланцюжки створення вартості включно з найменуванням місця походження (НМП) і захищеним географічним зазначенням (ГЗ).
Львівська область: ягідництво; овочівництво; аквакультура, виробництво та переробка молока.
Закарпатська область: Гуцульська овеча бриндзя (НМП); Гуцульська коров’яча бриндза (НМП); Закарпатський мед (ГЗ); закарпатське вино; аквакультура.
Івано-Франківська: Гуцульська овеча бриндзя (НМП); Гуцульська коров’яча бриндза (НМП); аквакультура.
Чернівецька область: Гуцульська овеча бриндзя (НМП); Гуцульська коров’яча бриндза (НМП).
Зазначається, що ця ініціатива показала хороші результати в межах першого циклу, де було відібрано 138 заявок із 212 заявок, що надійшли до Державного аграрного реєстру. Загальна сума грантової підтримки становить $1,73 млн. Найпопулярніші інвестиції — придбання тракторів, сонячних панелей, спеціалізованого виробничого та переробного обладнання для відповідного ланцюга доданої вартості.
Потенційних заявників запрошують взяти участь у вебінарі, присвяченому початку другого грантового циклу. Під час цього заходу експерти ФАО презентують покрокову інструкцію щодо подання заявок через Державний аграрний реєстр. Дата та час: 27 грудня 2023, 11:00-12:30. Посилання для реєстрації. Посилання для участі.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Польські фермери розпочали блокування руху вантажівок перед ПП “Медика-Шегин...
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом