Ринок органіки у ЄС пішов на спад

Попит на органічні ягоди та фрукти досі зберігається на ринку Європи, однак уже спостерігається помітний спад.
Про це розповів президент Української Плодоовочевої Асоціації (УПОА) Тарас Баштанник.
«Ринок органіки пішов на спад. Зокрема й у Європі. Якщо запитати агронома, він вам відповість, що більшою мірою органіка — це маркетинг. Рослини не розуміють, яким саме добривом користується фермер. Якщо дотримується технології, навіть за традиційного вирощування все буде добре.
У Європі попит на органіку досі є. Але споживач вже не готовий платити величезну премію за органічну продукцію. Навіть у Скандинавії, а скандинавські країни — це найцікавіший ринок у Європі. Вони готові платити 30-40%, але не переплачувати за товар у 2-3 рази більше», — запевняє фахівець.
Тарас Баштанник вважає, що єдиним плюсом є те, що органічна продукція є більш ліквідною. Оскільки в органічному секторі менша конкуренція.
Водночас, на думку президента УПОА, експорт до Європейського Союзу, незважаючи на велику конкуренцію, досі залишається досить актуальним напрямком.
«Наразі висновок можна зробити такий: найкраще продовжувати розвивати експорт до Європейського Союзу. Хоч європейський ринок конкурентніший, але він і більш прогнозований», — зазначив він.
Читайте також
Ганна Мшар, FERRY GROUP – спікер Міжнародної конференції BLACK SEA OIL TRADE-2025
Ціни на соняшник нового врожаю залишаються без змін — $570-580/т
Частка м’яса птиці у світовому споживанні сягне 45% за десять років
Попит на українську кукурудзу з боку європейських покупців послабився
Канада. Виробництво пшениці в 2025/26 МР знаходиться під тиском
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом