Допоки будуть лозунги з підтримки дрібних виробників, доти імпортуватимемо картоплю з Європи й раз на 5 років будемо залишатися без картоплі. Потрібно психологічно змінити ставлення до бізнесу, зокрема сільськогосподарського. Допомога дрібним — це вода у пісок. Це не означає, що варто допомагати великим і багатим підприємствам, максимальна увага повинна бути на концентрації виробництва навколо доробки та переробки. Потрібні умови, щоб середні та малі почали зростати до рівня великого, професійного й ефективного.
Промислове картоплярство врятує Україну від імпорту
Лише промислове виробництво зможе забезпечити країну і свіжою картоплею, і сировиною для переробки. Ефективність такого картоплярства значно вище дрібного.
Про це AgroPortal.ua розповів голова ФГ «Аделаїда» Сергій Рибалко.
«Сьогодні 3% картопляних господарств Європи виробляють 58% валового збору цього овочу. Тож майбутнє не за мільйоном дрібних виробників, які виробляють 10% усієї картоплі, а за тими трьома відсотками», — наводить приклад Сергій Рибалко.
На думку керівника фермерського господарства, стимулювати варто саме товарне виробництво, а дрібним (до 10 га) чи середнім (до 50 га) фермерам слід об’єднуватися в кластери навколо переробки, сортувальних, пакувальних ліній. Тоді можна буде сформувати більші партії, й ефективність зростатиме.
Читайте також
Якою буде європейська сільськогосподарська та продовольча політика на наступні 5 р...
Новий врожай кукурудзи вперше за останні роки торгується на рівні 200$/т
Плануйте новий сезон з прогнозом урожаю та посівних площ-2025 від УкрАгроКонсалт
ЄС очікує зростання попиту на імпорт ріпаку після зниження врожаю
У 2025 році очікують скорочення виробничих майданчиків у свинарстві
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом