Перевиробництво основних культур активізує вирощування нішевих

Нішеві культури мають кращу маржинальність, але набагато більше ризиків. Іноді для фермера простіше працювати з уже знайомою культурою, яка буде мати меншу, але стабільну маржинальність і кращу прогнозованість.
Про це розповів незалежний аналітик аграрного ринку Андрій Біленький на форумі «Зерно і переробка: розвиток попри війну – 2024».
«У період, коли ціна на основні зернові культури висока, фермер більш зацікавлений у вирощуванні саме зернових. А в ті періоди, коли ціна на зернові падає, і маржинальність вирощування основних культур просідає, виникає зацікавленість до нішевих культур. Тобто щойно ми побачимо перевиробництво, ідеальні погодні умови, й у нас буде дуже багато кукурудзи та пшениці, можна говорити, що в наступні 2-3 роки буде збільшено виробництво різних нішевих культур», — коментує Андрій Біленький.
Проте нішеві культури ніколи не замінять основні на ринку, вони не зможуть конкурувати з культурами-монополістами. Це просто додатковий інструмент, який дозволяє фермеру не тільки покращувати сівозміну, а й оптимізувати ризики.
Читайте також
Експорт м’якої пшениці з ЄС в сезоні 2024/25 знизився
Новий сезон уже диктує свої правила – чи готові Ви до них?
Експортне мито знову на столі розгляду: Україна переглядає 10% тариф на сою та ріпак
Зміни в глобальній торгівлі: що очікувати агросектору в 2025/26 сезоні?
Імпорт пальмової олії до Індії у червні зріс на 61%, досягнувши 11-місячного макси...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом