Переробка сої зараз рахується краще, ніж на соняшнику, але за рахунок низької потреби на ринку маржинальність не набагато вище.
Про це розповів керуючий директор «Королівського смаку» Максим Король, пише Latifundist.com в матеріалі «Відсутність соняшника штовхає ОЕЗи переходити на сою. Запитали у переробників, що з краш-маржою переробки бобової та ринками збуту».
Сьогодні фермери стали більш гнучкими до власних потреб і мають можливість притримувати сировину і впливати на ринок олійних культур зокрема. Сталося це завдяки тому, що аграрії розвинули за останні 2,5 роки свою інфраструктуру, зокрема, і по зберіганню.
«Це в свою чергу підняло ціни на сировину разом з падінням ціни на готову продукцію — олію та шрот. Тож на даний момент є проблеми зі стабільним покриттям виробничих потреб сировиною та достатньо низькою ринковою ціною на готову продукцію».
Наразі заводи «Королівського смаку» сировиною покриті на місяць роботи.
«Додатковою проблемою є рекордні врожаї сої на американському континенті, що рекордно знижує світу ціну на сою та продукти переробки. Завдяки цьому попит на продукти переробки сої в останній час дуже низький і нам доводиться постійно підлаштовуватись під умови ринку. А це постійне зменшення власної маржі та оптимізація витрат. Тому що першочергова задача для нас, як для компанії — це люди, які працюють з нами та їхні сім’ї. А це їхня стабільна зарплатня і соціальний захист, особливо в такий важкий час».