Пальмові відходи стають ключовою сировиною для SAF у Південно-Східній Азії на тлі обмежень UCO

Джерело:  S&P Global Platts
пальма

До 500 мільйонів тонн пальмових відходів та біомаси в Південно-Східній Азії можна використовувати для виробництва екологічно чистого авіаційного палива, що допоможе регіону диверсифікувати свою діяльність, окрім обмежених запасів відпрацьованої олії, заявили експерти на симпозіумі MyAero SAF, що проходив з 1 по 3 липня.

У ході великої дискусії під назвою “Окрім UCO – екологічно чиста пальмова сировина як фактор, що змінює правила розробки SAF в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні” експерти з технологічних ліцензіарів, провідних компаній, що виробляють пальмову олію, і організацій, що займаються стійким розвитком, підкреслили нагальну необхідність залишкових продуктів від виробництва пальмової олії в якості в основному рішення, що не використовується.

“Ми спостерігаємо високий рівень інтересу до сертифікованої екологічно чистої пальмової сировини”, – сказав модератор Круглого столу з екологічно чистої пальмової олії (RSPO) Тарек Аріффін Мохд Таджмі. “Ми не говоримо про пальмову олію першого віджиму — йдеться про відходи другого покоління, такі як порожні фруктові грона, відходи виробництва пальмової олії та масляні опади, які можуть бути використані для SAF”.

Під час обговорення учасники дискусії зійшлися на думці, що хоча UCO допомогла активізувати виробництво SAF, її обмежені обсяги та волатильність цін означають, що Південно-Східна Азія тепер має розкрити свої переваги у виробництві екологічно чистої пальмової сировини.

В даний час UCO є основною сировиною для HEFA-SAF, але стикається зі значними обмеженнями у постачанні. За оцінками МЕА, світові постачання UCO становлять 6 млн. тонн на рік, в основному в Китаї, США та ЄС.

Південно-Східна Азія, незважаючи на те, що є важливим регіоном виробництва біопалива, імпортує UCO для задоволення потреб у біодизельному паливі. Це викликає побоювання щодо масштабування UCO для SAF у регіоні.

Розвинені технології, зростаючий потенціал

Постачальники технологій Topsoe та Axens наголосили на готовності технологій HEFA (гідрооброблені складні ефіри та жирні кислоти), які вже домінують на сучасному ринку SAF, але підкреслили обмеження в доступності UCO.

“З сьогоднішнього дня і до 2030 року HEFA залишатиметься провідним постачальником SAF завдяки зрілості та нижчій вартості”, – сказав Колін Чонг, менеджер по роботі з ключовими клієнтами в Topsoe. – Але після 2030 року обмеження на сировину підштовхнуть ринок до використання спирту в реактивних двигунах (ATJ), Фішера-Тропша (FT) та електронного палива. Гнучкість у виборі сировини та водню стане вирішальною”.

Інтегровані технології Topsoe HydroFlex™ і HydrogenBridge™ були представлені як ключові фактори зниження вуглецевої місткості, особливо при повторному використанні газів для виробництва водню.

Себастьєн Юшетт (Sebastien Huchette) з Axens поділяє цю думку: “Історія SAF – це вже не тільки історія HEFA. Ми розвиваємо технології ATJ і BTL (перетворення біомаси в рідини) і працюємо над перспективними напрямками виробництва метанолу в реактивних двигунах (MTJ). у галузі виробництва пальмової олії”.

Гравці, які займаються пальмовою олією, прокладають шлях до успіху

На Малайзію та Індонезію разом припадає близько 85% світового виробництва пальмової олії. На кожну вироблену метричну тонну сирої пальмової олії (CPO) припадає кілька тонн побічних продуктів: порожніх фруктових грон, олії насіння, PKS і PAO, серед іншого.

Вони вважаються нехарчовою біомасою другого покоління, яка не використовується як корм, і відповідають пороговим показникам стійкості в багатьох рамках SAF.

Представник одного з найбільших виробників пальмової продукції в Малайзії, доктор медичних наук Нур Азам Саад з FGV підтвердив зростання пальмової галузі до участі в проектах SAF. “Наша екосистема – від плантацій до млинів – вже оптимізована для підвищення вартості біомаси. Хоча CPO залишається нашим основним напрямком діяльності, ми активно вивчаємо партнерські відносини, щоб розкрити потенціал SAF, використовуючи такі відходи, як насіння та шламові масла”.

Малайзійська енергетична компанія Loken також повідомила про плани збільшення виробництва SAF з використанням пальмових відходів. “Доступність сировини не є проблемою”, – сказав головний операційний директор Навин Кумар. “Проблема полягає в логістиці – збиранні, агрегуванні та переробці розсіяної біомаси з прийнятними витратами”.

Економіка, логістика та політика

Незважаючи на швидкий розвиток технологій, учасники дискусії попередили, що існують витрати і політичні бар’єри. Альтернативні способи виробництва пальмової олії, хоч і перспективні, вимагають значних капіталовкладень. Географічне поширення пальмових залишків створює проблеми з логістикою, особливо для виробників, орієнтованих експорту.

“Ціна, яку готові платити авіакомпанії преміум-класу, все більше залежить від інтенсивності викидів вуглецю”, – зазначив Чонг із Topsoe. “Це робить джерела водню та ефективність технологічних процесів вирішальними факторами в економіці підприємства”.

І Axens, і Topsoe наголосили на важливості політичної підтримки та схем вуглецевого кредитування, які визнають можливості низьковуглецевого виробництва SAF. Геотермальний потенціал Індонезії, інфраструктура виробництва біомаси в Малайзії та постачання алкоголю до Таїланду можуть сприяти розвитку різних технологій SAF, якщо вони отримають правильні інвестиційні сигнали.
Заглядаючи у майбутнє

У міру збільшення обсягів виробництва та посилення глобальних вимог у секторі СВС в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні дедалі активніше впроваджуються інновації в галузі сировини. Пальмові залишки, які раніше вважалися побічними продуктами чи відходами, стають стратегічними активами у більш локалізованій та стійкій екосистемі СВС.

“Справа не тільки в технологіях”, – сказав Тарек із RSPO. “Йдеться про те, щоб об’єднати виробників сировини, постачальників технологій та замовників у рамках довгострокового та сталого бачення процесу знеуглерожування авіації в регіоні”.

Круглий стіл з екологічного виробництва пальмової олії сертифікував понад 4,9 мільйона гектарів землі по всьому світу та заохочує використання відходів сертифікованих заводів як альтернативний варіант виробництва біопалива з низьким рівнем ризику ILUC (непрямої зміни у землекористуванні).

Попит на сировину, сертифіковану RSPO, для виробництва дизельного палива SAF та відновлюваних джерел енергії зростає, особливо на таких ринках, як Європа та Сінгапур, де простежуваність має важливе значення.

Стандарти ЄС RED II та RED III включають більш суворі критерії простежуваності UCO та опосередковано сприяють диверсифікації у бік SAF на основі відходів та залишкових продуктів.

Більше того, система компенсації та скорочення викидів вуглекислого газу Міжнародної організації цивільної авіації для міжнародної авіації допускає використання широкого спектру сировини, включаючи залишки пальмових дерев, якщо вони відповідають критеріям стійкості та життєвого циклу викидів парникових газів.

Крім того, Національна дорожня карта Малайзії з переходу до енергетики (NETR) та програми Індонезії з виробництва біодизельного палива B40+ підвищують інтерес до використання пальмових залишків із вищою доданою вартістю, в тому числі для SAF.

Агентство Platts, що входить до складу S&P Global Commodity Insights, оцінило спред цін на авіаційне паливо SAF в Азії на 4 липня на рівні $1 096,67 за тонну, що на $4,08 нижче, ніж за попередній день.

Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!