Очільник Мінагрополітики закликав овочівників будувати сховища

Міністр аграрної політики та сільського господарства України Віталій Коваль закликав бізнес інвестувати в овочесховища. Про це Коваль заявив в інтерв’ю Укрінформу.
“Одна з причин дефіциту овочів – брак потужності зберігання, овочесховища, нам не вистачає овочесховищ. І продукти, зібрані у вересні–жовтні, уже в лютому-березні не кондиційні. Загалом 35% українських овочів не попадають на стіл споживачу – вони по дорозі псуються“, – сказав Коваль.
Як варіант вирішення проблеми він пропонує розбудовувати мережу овочесховищ.
“1,1 млн тонн (за оцінюваннями спеціалістів Мінагрополітики) – це дефіцит потужності”, – деталізував Коваль.
Він також заявив, що будувати овочесховища має бізнес, тому закликав інвестувати в такі проєкти.
“Це потужний інструмент для стабільності вашого бізнесу”, – зазначив міністр.
Він на прикладі пояснив важливість овочесховищ для фермерів і подальшого продажу вирощеної продукції.
“Уявімо фермера, у якого 200 га поля, всього-навсього, він виростив продукцію і йому немає куди зібрати. Приїжджає до нього перекупник і каже: Петре Івановичу, продавай мені, бо в тебе нема куди покласти це зерно, капусту чи картоплю, яку ти виростив, продавай. І Петро Іванович має вибір який – за чотири дні це продати, бо нема куди це поставити, бо якість буде погіршуватися, і він продає за мінімальною ціною, тому що в цей період збиральної кампанії таких Петрів дуже багато, і всі хочуть продати”, – сказав Коваль.
Тому завдання полягає в тому, щоб у кожного аграрія був вибір: зберегти в себе або завезти до іншого свого сусіда, в якого є зерносховище чи овочесховище, покласти йому на зберігання, заплатити за оренду, але він буде впевнений, що збережеться якість і він зможе цю продукцію продати тоді, коли буде для нього краща ціна, коли буде кращий момент, додав міністр.
Нагадаємо, в середні березня повідомлялося, що Міністерство аграрної політики та продовольства України оцінює загальну додаткову потребу місткості овочесховищ на рівні 340 тис. тонн.
На початку цього року Коваль заявляв, що для зберігання врожаю у кожній області України необхідно будувати овочесховища, які вміщатимуть мінімум 10-20 тис. тонн продукції.
Перед тим стало відомо, що Україна має дуже високі показники післязбиральних втрат плодоовочевої продукції – вони можуть сягати 40-60%. Причиною цього є відсутність належним чином обладнаних сховищ.
Читайте також
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом