НІБУЛОН молотить соняшник та кукурудзу: врожайність нижче плану
ТОВ СП «НІБУЛОН» через аномальну посуху розпочало збирання соняшнику практично одночасно в трьох кліматичних зонах — Миколаївській, Черкаській та Житомирській областях.
Як говориться у повідомленні компанії у Facebook, збирання в обсягах відбувається майже синхронно, однак за урожайністю відрізняється майже вдвічі, зростаючи з півдня на північ.
«Добре те, що на Миколаївщині ставку на соняшник не робили, використовуючи його як страхову культуру на полях, де взимку випав ріпак.
Таким чином, через незначну кількість соняшнику на півдні погодна аномалія суттєво не вплинула на виробничі показники ефективності. Водночас у Черкаському кластері по соняшнику фіксується врожайність дещо нижче планової, а на Житомирщині є передумови вийти на планові показники», — зазначають у компанії.
Також виробничий підрозділ «НІБУЛОНу» почав збирання кукурудзи на Черкащині. Фіксується урожайність на 20% нижче планової, але практично в базисній вологості.
На перші числа вересня заплановано старт збирання кукурудзи й у Кам’янець-Подільському кластері, у той час як збирання кукурудзи та сої на Вінниччині та в центральній Житомирщині розпочнуть не раніше ніж за три-чотири тижні — тут ці культурі ще зелені та продовжують вегетацію.
Директор з агровиробництва ТОВ СП «НІБУЛОН» Олег Веселов повідомив, що попри погодні катаклізми й недобір урожаю компанія матиме прибуток завдяки великій роботі з оптимізації технологічних процесів і зменшення прямих витрат.
«Цей комплекс заходів дозволив зменшити собівартість виробництва та використання ресурсів. Наступного сезону в компанії планують ще більше зменшити витрати на одиницю площі та збільшити частку технологій, які дозволяють заощаджувати вологу», — додав він.
У компанії уточнили, що цьогоріч було засіяно 9 тис. га соняшнику, 24 тис. га кукурудзи та 5 тис. га сої. Загалом під посівами ярих зайнято 38 тис. га, що на 10 тис. га більше, ніж торік.
Для довідки: до війни компанія «НІБУЛОН» обробляла 82 тис. га землі, володіла і управляла мережею внутрішніх елеваторів і річкових терміналів і сучасним морським терміналом, розташованим у Миколаєві. «НІБУЛОН» експортувала переважно кукурудзу, пшеницю і ячмінь у більш ніж 20 країн світу. Крім того, компанія мала широку лінійку флоту (річковий, морський і змішаний).
Читайте також
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Ціни пшениці на українському ринку падають, на кукурудзу стабілізувались
З початку листопада залізницею перевезено 2 млн тонн зернових вантажів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом