Названо строки запуску лабораторії, яка визначатиме вкрадене росією українське зерно
В Україні зараз розробляється програмний продукт реєстру збитків, у якому всі суб’єкти господарювання матимуть змогу фіксувати свої втрати від повномасштабного вторгнення.
Про це в інтерв’ю NV розповів т.в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.
Він зазначив, що в суді проти рф буде потрібна доказова база. Тому зараз все, що потрібно робити, — фіксувати. Треба звернення до ДСНС, поліції, зафіксувати втрати, зробити їхню оцінку.
«Ми ж не сумніваємося, що агресор все буде оскаржувати. Для того, щоб все було юридично зафіксовано, потрібно запустити цей реєстр. І тоді робити наступні кроки», — додав він, заначивши, що швидкого рішення немає, на це підуть роки.
Тарас Висоцький нагадав, що ще 2022 року за допомогою супутникових знімків Україна показувала, що росія реалізує на міжнародном ринку явно крадене зерно через міжнародні канали спілкувалася з кінцевим споживачем, просила, щоб вони все-таки відмовлялися й не купували його.
«Але в будь-якому разі просто на базі супутникових знімків такі докази недостатні. Тому що росія теж вирощує багато зернових. Тож лише за допомогою дуже високоточного аналізу, порівняння зразків зерна, навіть одного й того ж сорту, можна довести (місце походження врожаю. — Ред.). Є специфіка регіону, ґрунту, що може підтвердити, що цей штам може бути лише з Херсонщини чи Запоріжжя тощо. От зараз є ідея з британцями запустити цей лабораторний аналіз. Для цього напрацьовувалася порівняльна база. Ми надавали зразки, які у нас є в доступі з цих регіонів. Потім можна брати пробу з судна Х і довести — так, це наше зерно», — пояснив Висоцький.
За його словами, міністерство працює, щоб ця лабораторія розпочала роботу в серпні – вересні.
«Це доказова база, за якою можна ці збитки фіксувати у згаданий вище реєстр», — підсумував він.
Читайте також
FILHET-ALLARD MARITIME – Спонсор BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2025
На початку січня ціни на молоко-сировину в Україні знизились
2025 року азійський ринок кормової кукурудзи очікує волатильність
Українські продукти переробки олійних відкривають нові ринки
В Україні закачали до мережі перший мільйон кубометрів біометану
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом