На Херсонщині цьогоріч вдвічі збільшать площі під кавунами

Цьогоріч на Херсонщині вдвічі більше посіють овочів та баштанних культур. Це стало можливим через розмінування полів та часткове відновлення зрошення на правобережжі області.
Про це в ефірі “Суспільне. Студія” 24 березня повідомив керівник департаменту сільського господарства ОДА Дмитро Юнусов.
“Сьогодні у нас розміновано понад 80% сільгоспземель. Потенційно замінованими залишаються ще 100 тисяч гектарів. Також пріоритетним завданням минулого року та й цього було відновлення зрошення.Ми його відновили на площі 3 тис. гектарів. Завдяки цьому ми майже у два рази збільшимо в цьому році саме загальну площу овочевих і баштанних культур — до 10 тис. гектарів. Зокрема кавунів ми плануємо засіяти 1,5 тисячі гектарів і 400 гектарів буде динь”, — розповів Юнусов.
За його словами, вся продукція йтиме на внутрішній ринок, бо Херсонщина цьогоріч не досягне експортного потенціалу. Він навів приклад 2021 року, коли овочевими та баштанними культурами, з урахуванням лівого берега, засівали 22,5 тисячі гектарів
“Врожайність була завдяки зрошенню там понад 20 тонн з гектара. У 2021 році ми зібрали 270 тис. тонн кавунів, з яких 5,5 тис. тонн були експортовані”, — каже Юнусов.
Досягти таких результатів зараз нереально, говорить чиновник. Поки планують вийти на середній показник — 10 тонн з гектара херсонських кавунів.
“Звісно, на якість ґрунту впливає те, що два-три роки ця земля не використовувалась для сільськогосподарських цілей. І ми розуміємо, що для того, щоб відновити її потенціал, повинно пройти не менше п’яти років. Тільки так можна дійти до тих показників якості продукції, яка була до повномасштабного вторгнення”, — розповів Юнусов.
Він стверджує, що збільшення кількості виробництва херсонських кавунів навряд чи вплине на зменшення їх вартості. Й ціна на баштанні скоріш за все буде такою ж високою як і минулого року.
Раніше Херсонська ОВА повідомляла, що на Херсонщині стартувала весняна посівна кампанія. Фермери засіяли першу тисячу гектарів. Також триває догляд за озимими культурами.
Читайте також
Дозвіл ЄС на імпорт ГМО-кукурудзи створить ще більший тиск на українських експорте...
Мита Трампа менше загрожують Україні, ніж втрата торговельних пільг від ЄС, – НБУ
Ціни на фуражний ячмінь в Україні знизились, а на пивоварний – сягнули макси...
Японія розглядає збільшення імпорту сої зі США на тлі тарифних переговорів
«ТАС Агро» розширює співпрацю з міжнародною компанією Posco International
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом