Мита можуть значно скоротити експорт сої та кукурудзи з США до Китаю
Згідно з дослідженням, опублікованим Національною асоціацією виробників кукурудзи (NCGA) та Американською асоціацією виробників сої (ASA), експорт кукурудзи та сої зі США до Китаю може різко скоротитися, якщо буде введено 60% мито на китайські товари, яке анонсував обраний президент США Дональд Трамп. повідомляє World Grain.
Асоціації звернулися до Світової сільськогосподарської економічної служби з проханням оцінити вплив торгової війни на зазначені культури, зазначивши, що тарифи, запроваджені під час першого терміну Трампа на посту президента з 2016 по 2020 рік, призвели до тарифів у відповідь на товари США, включаючи сільськогосподарські та харчові продукти. . Цей захід призвів до значного скорочення експорту сільськогосподарської продукції до цих країн.
Якщо Китай відреагує на мита і повернеться до обмежувальних тарифів, експорт сої зі США до Китаю скоротиться на 14–16 млн тонн на рік, що в середньому становитиме майже 52% від базових очікуваних рівнів. Експорт кукурудзи зі США до Китаю скоротиться приблизно на 2,2 млн тонн на рік, що в середньому становитиме 84% від базових очікувань.
«Тягар тарифу не обмежується американськими фермерами, які втрачають частку ринку та вартість продукції», — заявила NCGA у своєму економічному звіті за четвертий квартал. «Вплив відчують на всій території США, особливо у сільській економіці, адже фермери живуть, купують ресурси, користуються сільськогосподарськими та іншими послугами, а також купують товари для дому».
У січні 2020 року Китай та США підписали Угоду першої фази, яка допомогла покласти край торговельній війні, що розпочалася у 2018 році. Частина угоди передбачала, що Китай закупить сільськогосподарську продукцію США на суму $80 млрд у 2020 та 2021 роках. Виконання угоди призвело до різкого збільшення китайських закупівель цей період. Кукурудза та соя у цей період становили близько чверті загальної вартості сільськогосподарського експорту США.
“Сільськогосподарський сектор США переживає суттєвий економічний спад”, – сказав Скотт Герлт, головний економіст ASA. «Дослідження показує, що торговельна війна посилить несприятливі умови, які чинять фінансовий тиск на фермерів. Навіть коли торговельна війна офіційно закінчиться, втрата частки ринку може бути неповоротною».
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
УЗ незабаром представить концепцію зміни тарифів на перевезення вантажів
Скасування Китаєм податкових пільг на експорт UCO пальмової олії стимулюватиме вну...
Зеленський підписав “невідкладний” закон про підвищення податків
У третьому кварталі попит на землю зріс і за кількістю угод, і за розмірами ділянок
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом