
Малі дунайські порти – розвиток і перспективи

UkrAgroConsult
Автор статті:
Якщо в перші місяці після блокування морських портів єдиними каналом експорту зернових був залізничний транспорт, то вже з травня 2022 року малі дунайські порти перейняли естафету і почали відігравати значну роль. Зазначимо, що до 2022 року порти Ізмаїл, Рені та Усть-Дунайськ не користувались попитом і експортували лише символічні обсяги через обмежені глибини та велику дистанцію до основних регіонів вирощування зерна.
Перший пік обсягів експорту агропродукції прийшов на липень 2022 року, а після підписання зернової угоду увага експортерів почала згасати до листопада, коли подовження дії зернового коридору було під питанням і відправники агропродукції знову повернулись до альтернативного маршруту.
Більшість вантажів відправляється на рейд порту Констанца, де перевалюються у більші судна для експорту у віддалені країни. Вартість фрахту за 1 тонну зерна влітку 2022 року виросла до неймовірних 71 євро за тонну, але з відкриттям зернового коридору поступово знизилась і зафіксувалась на рівні 30-40 євро в залежності від типу зерна.
Повна версія доступна на онлайн платформі AgriSupp від УкрАгроКонсалт.
AgriSupp – це новий онлайн-інструмент, який об’єднує швидкий доступ до щоденної оперативної ринкової інформації про ринки країн Причорномор’я, звітів, з історичними даними, а також інструменти обробки та завантаження даних.
Використовуйте аналітичні дані і підвищіть свою ефективність уже зараз!
Зареєструйтеся та отримайте розширений демо-доступ на 7 днів:
Читайте також
Ганна Мшар, FERRY GROUP – спікер Міжнародної конференції BLACK SEA OIL TRADE-2025
Ціни на соняшник нового врожаю залишаються без змін — $570-580/т
Частка м’яса птиці у світовому споживанні сягне 45% за десять років
Попит на українську кукурудзу з боку європейських покупців послабився
Канада. Виробництво пшениці в 2025/26 МР знаходиться під тиском
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом