Литва уражена великим спалахом пташиного грипу

Джерело:  Meatinfo
птичий грипп

Майже 250 000 голів свійської птиці було забито на фермі Vilkyčių paukštynas у західній частині Литви внаслідок найбільшого спалаху пташиного грипу в країні за кілька років.Ветеринарна влада по всьому регіону забила тривогу, закликавши фермерів посилити заходи безпеки на своїх виробничих об’єктах. Литовська продовольчо-ветеринарна служба опублікувала заяву, в якій закликала птахівників країни суворо дотримуватись правил безпеки та повідомляти про будь-які підозрілі випадки захворювань свійської птиці місцевій владі.

Аналогічну заяву зробив Департамент продовольства та ветеринарії Латвії. У 2024 році латвійські ветеринарні фахівці перевірили 70 диких птахів на високопатогенний пташиний грип, і лише один із них виявився позитивним.

Вважається, що пташиний грип проник у Литву із сусідньої Польщі, яка бореться із цією хворобою, повідомив на прес-конференції у Вільнюсі головний ветеринарний лікар Литовської продовольчо-ветеринарної служби Вайдотас Кюдулас.

З початку року у Польщі офіційно зареєстровано 14 спалахів високопатогенного пташиного грипу. На кінець січня для стримування поширення захворювання було забито близько 16 000 голів свійської птиці.

Однак, за словами Кюдуласа, не можна виключати й інші сценарії проникнення пташиного грипу в країну.

Литовські птахівники виступили із заявою, щоб переконати місцевих жителів, що, незважаючи на спалах, птах на полицях, як і раніше, безпечний.

Скірманте Соколовскене, керівник відділу контролю якості у компанії «Vilnius Poultry», відомому виробнику м’яса бройлерів, сказала, що вільнюська ферма компанії є замкнутим циклом із суворим контролем на кожному етапі виробничого процесу.

“Це означає, що птахів годують тільки зерном, закупленим у литовських фермерів, курчата вилуплюються у власному інкубаторі, а м’ясо птиці переробляється на місці”, – заявила Соколовскене, додавши, що немає жодних шансів, що заражений продукт потрапить на полиці магазинів у Литві.

Пташиний грип стає все більш гострою проблемою для птахівників у всьому світі. Нещодавній спалах у Массачусетсі, США, обійшовся місцевій птахівницькій галузі приблизно в 1,4 млрд доларів США, а подальше поширення захворювання, як прогнозується, призведе до 20% зростання цін на яйця в країні до кінця року.

У Великобританії фермери-птахівники звернулися до уряду з проханням дозволити їм вакцинувати свої стада, описуючи вплив вірусу як «руйнівний».

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!