Китай зміцнюватиме продовольчу безпеку на тлі зовнішніх обмежень

Акції китайських сільськогосподарських компаній зросли на 4-6% у вівторок, оскільки інвестори зробили ставку на те, що мита обмежать імпорт сільськогосподарської продукції зі США і тим самим стимулюють внутрішніх виробників.
Індекс Hang Seng сільськогосподарських акцій, що котируються в материковому Китаї, виріс на 8,6% у квітні.
Ян Тінву, заступник генерального директора компанії з управління активами Tongheng Investment, заявив, що відповідні мита Китаю приносять користь сільськогосподарському ринку, сектор АПК розглядається як стратегічно важливий в умовах ескалації торгової війни. У довгостроковій перспективі Китаю потрібна самодостатність у виробництві зерна за суперництва зі США, що посилюється, зазначають експерти.
Після закриття ринку в понеділок Китай представив 10-річну стратегію зі стимулювання внутрішнього сільського господарства та створення більш надійного продовольчого постачання до 2035 року.У плані, про який повідомило державне ЗМІ «Сіньхуа», викладається кілька ключових стратегій щодо зміцнення продовольчої безпеки, модернізації сільського господарства, впровадження технологічних інновацій та сприяння відродженню сільських районів. Згідно з планом, до 2027 року Китай має намір досягти потужності з виробництва зерна у розмірі близько 700 мільйонів тонн, зміцнити самозабезпеченість основними культурами, зробити прорив у сільськогосподарських технологіях, таких як насіння та техніка, та підвищити глобальну конкурентоспроможність.
Мета проєкту — стабілізувати виробництво рису та пшениці, розвивати виробництво коренеплодів та змішаних зернових культур, що підходять для місцевих умов, а також розкрити виробничий потенціал олійних культур, таких як рапс та арахіс, одночасно розширюючи джерела отримання олії за рахунок чаю та тваринних жирів.
Читайте також
ОНОВЛЕНО ДАНІ ПО ЯРИМ КУЛЬТУРАМ! Україна: Прогноз посівних площ та врожаю зернових...
Прогноз: виробництво зерна в ЄС може зрости
Чиновники таки не дозволили займатися рослинництвом біля Чорнобильської АЕС
Україна може збільшити експорту ячменю в 2025/26 маркетинговому році
Світові ціни на пшеницю і кукурудзу знижуються
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом