Китай переглядає кормову політику на тлі зовнішньоекономічного тиску

Споживання кормів у Китаї продовжує зростати, головним чином рахунок сектора птахівництва. У відповідь уряд країни посилює заходи щодо забезпечення внутрішніми ресурсами, прагнучи скоротити залежність від імпорту зерна. За прогнозом Мінсільгоспу США (USDA), виробництво кукурудзи в Китаї в маркетинговому році 2025/26 зросте на 3 млн. тонн порівняно з попереднім роком і досягне 298 млн. тонн. Імпорт кукурудзи складе близько 8 млн тонн — на 1 млн тонн більше, ніж роком раніше, але все ще значно нижчий від історичних рівнів.
Більша пропозиція кукурудзи стимулює фермерів повертатися до традиційних кормових раціонів, збільшуючи частку кукурудзи у сумішах та знижуючи використання альтернативних культур, таких як сорго та ячмінь.
Виробництво пшениці в 2025/26 році прогнозується на рівні 141 млн. тонн — на 1 млн. тонн вище, ніж роком раніше. Очікується, що зі зростанням попиту на корм імпорт пшениці зросте до 6 млн тонн порівняно з 4,5 млн тонн у 2024/25 році.
USDA зазначає, що стратегія Китаю щодо розширення потужностей у зерновому виробництві включає підвищення врожайності за рахунок нових агротехнологій та розвиток високоефективних сільгоспугідь.
“Імпорт кукурудзи скоротиться до 8 млн тонн, оскільки Пекін активно стримує закупівлю зерна за кордоном за допомогою адміністративних заходів”, – йдеться у доповіді.
Мінімізація геополітичних ризиків
Китай прагне продовольчої незалежності рахунок зростання внутрішнього виробництва та підтримки стратегічних резервів. До 2030 року планується скоротити частку зерна та олійних культур у кормових раціонах до 60%, розвиваючи альтернативні джерела білка, включаючи мікробні та кормові білки, а також покращені грубі корми.
У рамках диверсифікації поставок Пекін скорочує закупівлі зі США, збільшуючи імпорт із Бразилії, Аргентини та Австралії.
Після спільної заяви США та Китаю в травні 2025 року були частково зняті тарифи у відповідь, проте значні торгові бар’єри зберігаються. З червня 2025 року набули чинності нові митні правила, які посилили контроль за імпортом зерна через спеціальні митні зони.
Очікується, що у 2025 році загальне споживання кормів у Китаї зросте на 2% у річному вираженні та сягне 318 млн тонн. На думку аналітиків Китайської академії сільськогосподарських наук, у найближчій перспективі зростання кормового сектора забезпечуватиметься в основному за рахунок птахівництва, тоді як виробництво свинини досягло межі за обсягом.
Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!
Читайте також
Вікторія Голубятнікова, SGS – спікер Міжнародної конференції BLACK SEA OIL TRADE-2025
В Україні зростає попит на пшеницю на тлі обмеженої пропозиції та активного експорту
Реальні ціни на олійні протягом найближчого десятиліття залишаться під тиском — ФАО
На Чернігівщині прогнозують хороший урожай попри пізніший старт жнив
Тайвань закупив на тендері 89,65 тис. т пшениці
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом