Борошномели та переробники мають швидше переходити на правила ЄС, щоб забезпечити харчову безпеку та підняти стандарти продукції. Водночас ми маємо розвивати глибинну переробку, щоб не експортувати сировину. У нас новий горизонт — ми перетворюємося на агроіндустріальну країну.
Коваль окреслив три пріоритети для борошномельної галузі

Борошномельна галузь надзвичайно важлива, і серед векторів розвитку аграрного сектору визначено декілька пріоритетів. Серед основних: євроінтеграція, розвиток глибинної переробки, відкриття нових ринків.
На цьому наголосив міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль під час форуму «Зерно і переробка: розвиток попри війну 2024».
Він додав, що наразі Україна в агросекторі має один із найнижчих показників середньозваженої вартості тонни продукції на експорт у категорії зернових та продуктів харчування. Це $309/т, коли інші країни мають показники $1-1,4 тис. за тонну переробки.
«Тобто за цим показником ми програємо в 3-5 разів, але маємо використати як вікно можливостей для того, щоб переробка стала ще більш глибинною, і вартість нашого експорту зростала», — зазначив Віталій Коваль.
Третій вектор розвитку, на якому наголосив міністр, — відкриття нових ринків. Віталій Коваль зазначив, що в цьому питанні покладаються великі сподівання на профільні асоціації та їх залучення до формування державної політики у галузі.
Читайте також
Китай заявив про відсутність потреби в американській агропродукції на тлі рекордно...
Погода сприяє розвитку посівів, проте місцями є проблеми з вологою
Cargill повідомляє, що торгова війна становить загрозу для її планів переробки сої...
Весняні заморозки в Україні пошкодили яблука, груші та суницю
Вітаємо переможців розіграшу цінних призів під час конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV!
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом