Котирування на пальмову олію зросли завдяки нафті, але високі запаси в Малайзії стримують подальше зростання

У понеділок вересневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa Malaysia виросли на 1,5%, до 4 232 ринггітів (близько 996 $/т), демонструючи тижневе зростання на 4,1%. Основною підтримкою стали зростання цін на нафту та очікування збільшення експорту на фоні зниження імпортних мит у низці європейських країн. Також підтримку надали дані з огляду трейдерів, які зафіксували зростання експорту малайзійської пальмової продукції з 1 по 10 липня на 5,3–12% порівняно з аналогічним періодом червня.
Ключовою новиною стало укладення Малайзією угоди MeEPA з країнами Європейської асоціації вільної торгівлі (Швейцарія, Норвегія, Ісландія, Ліхтенштейн). Документ передбачає зниження мит на 20–40% на сертифіковану пальмову олію за стандартом MSPO, а також міжнародне визнання екостандарту Малайзії, який гарантує прозорість ланцюга постачання, відсутність вирубки лісів та примусової праці.
Попри ці позитивні новини, зростання котирувань обмежується даними Малазійської ради з пальмової олії (MPOB): у червні виробництво сирої пальмової олії (CPO) скоротилось на 4,48% – до 1,69 млн тонн, тоді як експорт знизився на 10,52% – до 1,26 млн тонн. Це призвело до зростання загальних запасів пальмової олії до 2,03 млн тонн – максимального рівня за останні 18 місяців (у травні – 1,99 млн т).
При цьому запаси CPO впали на 5,42% – до 1,04 млн тонн, тоді як запаси рафінованої пальмової олії зросли на 12,19% – до 988 тис. тонн.
Ціни на нафту в понеділок підскочили до тритижневого максимуму через зростання геополітичної напруги та очікування нових санкцій проти РФ. Однак заява Трампа, який дав Росії ще 50 днів на укладення миру, спричинила миттєвий відкат нафтових котирувань. Це посилило очікування, що зростання цін на пальмову олію буде тимчасовим, і також стримало перспективи підвищення цін на соняшникову та соєву олію.
Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!
Читайте також
Імпорт соняшникової олії до Індії у червні зріс на 17,8% – SEA
Близько 46% українського борошна у сезоні 2024/25 експортували до ЄС
У США значно покращився стан посівів сої та ярої пшениці
Ціни на українську кукурудзу залишаються на рівні 220–225 $/т, попри нову безмитну...
В Африці очікується падіння виробництва какао – бобів на 10%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом