Казахстан увійшов до ТОП-10 світових експортерів соняшникової олії

Виробництво соняшникової олії в Казахстані останні три роки зросло в 2,5 рази, експорт — в 4,8 рази, а імпорт фасованої олії скоротився на 11%. Вперше республіка увійшла до ТОП-10 найбільших експортерів соняшникової олії у світі, посівши 8-е місце за підсумками 2024 року. Про це повідомила прес-служба Міністерства торгівлі та інтеграції РК.
Казахстан за підсумками минулого року також увійшов до трійки провідних постачальників соняшникового шроту до Європейського союзу — ключового продукту тваринництва, затребуваного в десятках країн.
За інформацією Мінторгівлі, експортна виручка від продажу олій, шроту та макухи минулого сезону досягла $562 млн. Найближчими роками Казахстан планує збільшити цей показник до $1 млрд щорічно. Таке зростання стане можливим за рахунок поступової зміни пріоритетів у рослинництві — з пшениці на більш прибуткові олійні культури, насамперед соняшник.
«Сьогодні Казахстан повністю забезпечує внутрішній ринок, стабілізує ціни та водночас нарощує експорт. Ми не просто експортуємо продукцію — ми зміцнюємо економічну безпеку країни та перетворюємося на постачальника продовольчої стійкості для всього регіону. Міністерство торгівлі та інтеграції РК має ефективні інструменти просування казахстанських ОЕЗах. Це торгово-економічні місії, програма експортної акселерації, і навіть механізми компенсації витрат за просування експорту. І ми вже сьогодні бачимо прямі результати: за останні 5 років спостерігається стійке зростання поставок казахстанської олії на світовий ринок», — повідомив перший заступник генерального директора QazTrade Норлан Кулбатиров.
Казахстан експортує соняшникову олію до країн Центральної Азії та Китаю. У планах розширення географії поставок з охопленням країн Близького Сходу.
Читайте також
BLACK SEA OIL TRADE-2025: Відверто про сезон 2024/25 та очікування на 2025/26
На Буковині розпочалися жнива ранніх зернових культур
В ЄС вступили в силу підвищенні мита на імпорт сільгосппродукції та добрив із рф т...
Ріпак цього року – найдорожча у вирощуванні культура – фермер
МВФ затвердив новий транш для України на $500 мільйонів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом