Індія стає найбільшим покупцем посадкового насіння олійної пальми з Малайзії

Індія стала найбільшим імпортером пророщеного насіння олійної пальми з Малайзії, прагнучи збільшити внутрішнє виробництво пальмової олії, повідомляє The Economist Times. Попит різко зріс, оскільки країна активізує зусилля щодо збільшення внутрішнього виробництва пальмової олії та зниження залежності від імпорту. Малайзія вітає це зростання попиту, розглядаючи його як свідчення якості свого насіння та міцності партнерства.
У 2024 році Індія стала основним ринком збуту малайзійської пальмової олії та імпортувала 3,03 млн тонн продукції, що становило 17,9% від загального обсягу експорту пальмової олії Малайзії.
Індія має намір розширити площі вирощування олійної пальми до 1 мільйона гектарів до 2025–2026 років та досягти виробництва майже 2,8 мільйона тонн сирої пальмової олії до 2029–2030 років у рамках своєї Національної місії з харчових олій.
Станом на середину 2025 року в країні олійна пальма вирощується на площі близько 370 тис. гектарів, при цьому основна увага приділяється північно-східним штатам та острівним регіонам. Більшість угод тепер відбуватимуться в рамках угод між підприємствами, в рамках яких малайзійські експортери надають якісні посадкові матеріали та технічну експертизу.
Рада з пальмової олії Малайзії за допомогою селекційних програм вивела нові високоврожайні сорти, які потенційно можуть давати понад 30 тонн свіжих грон фруктів з гектара на рік, що майже вдвічі перевищує середній показник по країні в Малайзії, що становить 15,47–16,73 тонн2,2.
Покращені сорти також характеризуються повільнішим зростанням у висоту, що збільшує тривалість економічного життя з 25 до більш ніж 30 років та полегшує збирання врожаю, зазначає видання. Наразі ведуться дослідження зі створення сортів, стійких до зміни клімату і які мають підвищену посухостійкість.
Раніше, Уряд Індії в рамках Національної місії з олійної пальми планував розширити площу пальмових плантацій з 0,6 млн до 1 млн га.
Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!
Читайте також
УЗА назвала основних імпортерів українського зерна та олійних культур у 2024/2025 МР
МХП пожнивно сіє амарант
Держзовнішінформ інформує про зміну бланків для видачі експертних довідок, висновк...
Кенія стала головним покупцем пальмової олії з Малайзії, обігнавши ЄС та Китай
АФ «Ольгопіль» завершила збирання озимого ячменю
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом