Індія продовжує заборону торгівлі ф’ючерсами на основні сільгосптовари до кінця січня 2025 року
Індія, найбільший у світі імпортер рослинних олій та великий виробник пшениці та рису, у прагненні стримати продовольчу інфляцію продовжила тимчасову заборону на торгівлю деривативами на ключові сільськогосподарські товари до кінця січня 2025 року, повідомляє Reuters.
Вперше обмеження на торгівлю ф’ючерсами на ключові сільськогосподарські товари було введено у 2021 році: Рада з цінних паперів та бірж Індії (SEBI) розпорядилася призупинити укладання угод за такими контрактами на рік – значний крок з того моменту, як ф’ючерсна торгівля була дозволена у 2003 році.
Надалі заборона на торгівлю ф’ючерсами була продовжена до 20 грудня 2023 року, а потім – до 20 грудня 2024 року.
У повідомленні, опублікованому минулої середи, SEBI повідомив, що тимчасова заборона на торгівлю ф’ючерсними контрактами на сою та її похідні, сиру пальмову олію, пшеницю, рис-сирець, нут, маш та ріпак продовжується до 31 січня 2025 року.
Замість того, щоб продовжити заборону на рік, як це було у двох попередніх випадках, він [SEBI] продовжив його всього на один місяць. Це добрий знак. Можливо, торгівлю ф’ючерсами буде дозволено на початку наступного року», ― каже дилер із Мумбаї, який працює в одному з міжнародних торгових будинків.
Індійська індустрія олії прагне відновлення ф’ючерсної торгівлі, щоб допомогти імпортерам хеджувати свої ризики, а виробникам олійних культур ― отримати уявлення про майбутню динаміку цін.
Відновлення ф’ючерсної торгівлі соєю, ріпаком та їх похідними допоможе забезпечити стабільність цін на олійні культури, вважає Б. Ст. Мехта, виконавчий директор Індійської асоціації виробників розчинників для екстракції олії.
Майже дві третини своїх потреб у харчовій олії Індія задовольняє за рахунок імпорту, в основному пальмової олії з Індонезії та Малайзії, а також соєвої та соняшникової олії з Аргентини, Бразилії, росії та України.
Найсильніше від рішення уряду постраждала індійська Національна біржа сировинних товарів та деривативів (NCDEX), що спеціалізується на торгівлі сільськогосподарською продукцією, а також Багатопрофільна товарна біржа (MCEI).
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом